У квітні на українців чекає чимало змін у різних сферах життя. Наприклад, зміниться тариф на газ, буде більше безкоштовних медичних послуг, жінки йтимуть на пенцію за новими правилами. Розповідаємо про головні нововведення.

Введуть нові тарифи на газ

Із квітня більше не діятиме фіксований тариф на газ в 6,99 грн за куб. м. Тепер середня ціна палива становитиме 8 грн за куб.

Найнижчі ціни у квітні будуть у Нафтогазі та Галнафтогазі – 6,86 грн за куб. м. Частина постачальників, зокрема регіональні газзбути, лишили зимову вартість. А найвищі ціни встановили Маргаз – 8,25 грн та Азовгаз – 8,85 грн.

Зміниться програма медичних гарантій

З 1 квітня в Україні діятиме «Програма медичних гарантій – 2021». Українці зможуть без направлення та безкоштовно звернутися до низки лікарів.

«Правила доступу пацієнтів до безоплатних послуг не змінюються. Потрібна декларація з сімейним лікарем, електронне направлення від сімейного або особистого лікаря. Але до низки вузькопрофільних медиків українці можуть звернутися напряму, і НСЗУ оплатить такий візит за пацієнта. Так можна йти до гінеколога, зокрема дитячого та підліткового віку, психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра, педіатра, лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями», – пояснюють у пресслужбі Національної служби здоров’я України.

Додаткові медичні гарантії

Загалом у «Програмі медичних гарантій – 2021» є 35 пакетів послуг, серед них лікування коронавірусу та 7 нових пакетів, яких не було 2020-го: реагування на інфекційні захворювання та епідемії, стоматологічна допомога, ведення вагітності в амбулаторних умовах, лікування пацієнтів методом інтракорпорального діалізу, супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними захворюваннями, психіатрична допомога.

Також в НСЗУ наголосили, що екстрену медичну допомогу надаватимуть безоплатно усім без винятку без направлення й декларації.

Розпочинається призов до армії

У квітні стартує призов на строкову військову службу. Минулого року він розпочався на місяць пізніше, проте набір був більшим – 16 460 призовників.

За 3 місяці до Збройних сил України та інших військових формувань мають відправити 14 246 громадян. Із них до ЗСУ планують набрати 6,5 тис. осіб, до Державної спеціальної служби транспорту – 600 громадян України, до Нацгвардії – 4 646, до Держприкордонслужби – 2,5 тис. осіб.

Повістку отримають чоловіки 18-27 років, які не мають права на відстрочку, без судимості та проблем зі здоров’ям. Через епідемію коронавірусу всім призовникам перед відправленням зроблять безкоштовний ПЛР-тест, після прибуття до військової частини вони перебуватимуть на 14-денному карантині.

Строковики служитимуть у всіх військових частинах, їх не залучатимуть до виконання завдань в районі проведення ООС. Вони будуть виконувати допоміжні функції в пунктах постійної дислокації, будуть нести службу для забезпечення життєдіяльності військової частини. Термін військової служби становить 18 місяців. Для призовників, які мають вищу освіту та ступінь магістра, термін військової служби складає 12 місяців

Жінкам збільшать пенсійний вік

Із 1 квітня зросте пенсійний вік для жінок до 60 років. При цьому вони повинні мати стаж не менше 28 років. Тим, хто йде на пенсію 2022 року, потрібно буде мати вже 29 років стажу.

Жінки, які працювали трактористами-машиністами у сільському господарстві, а також машиністи будівельних, дорожніх і вантажно-розвантажувальних машин, можуть вийти на пенсію після 55 років, якщо мають стаж 23 роки і 6 місяців. Це стосується і чоловіків таких професій, але стаж повинні мати 29 років.

Зросте тариф на пологи

1 квітня в Україні збільшиться тариф на пологи, який держава платить лікувальному закладу. Сума за народження дитина зросте із 8 до 10 тис. грн. Таким чином намагаються боротися із платою лікарям «в кишеню».

«Проте і сьогодні медики в пологових заявляють, що 10 тисяч буде замало. Кажуть, що лікарям зарплатню підвищили тільки на 4 відсотки, і це нібито навряд зможе вплинути на неформальні платежі. Вони лукавлять, коли кажуть, що їм бракує грошей. Тариф прорахований – 8 тисяч гривень є середньою ціною за фізіологічні пологи та за кесарів розтин. Цих грошей достатньо, щоб надати всі послуги матері й дитині, купити медикаменти. Що більше пологів у закладі – то більший прибуток, і це підтверджують звіти за рік реформи», – говорить очільник НСЗУ Андрій Віленський.

Зміниться допомога на новонароджених

Також зміниться сума на медичну допомогу новонародженим. Зокрема, на догляд за недоношеними немовлятами вагою до 1,5 кг сума збільшиться до 130 тис. грн. За новонародженим з вагою більше як 1,5 кг – до 25 тис. грн.

Проведуть пробне ЗНО

10 квітня в Україні пройде пробне ЗНО. З огляду на епідеміологічну ситуацію, учасники тестування зможуть скласти лише один предмет на вибір.

В аудиторіях під час ЗНО перебуватиме 15 осіб і 2 інструктори. Учасники перебуватимуть на відстані 1,2 м один від одного.

Результати пробного ЗНО оприлюднять на інформаційних сторінках учасників до 16 квітня. Основна сесія ЗНО почнеться 21 травня тестом із хімії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 × 3 =