Обрати ім’я для новонароджених – справа відповідальна. З можливими варіантами імен батьки ознайомлюються ще задовго до появи малюка на світ. Одні керуються принципом – «як корабель назвеш, так він і попливе», інші твердо переконані – «не ім’я прикрашає людину, а людина ім’я». Ми поцікавились в Пологівському районному відділі РАЦСу, які ж імена хлопчиків та дівчаток у 2020 році давали батьки своїм немовлям найчастіше і от що дізнались.

Не дивлячись на сучасну моду називати новонароджених іменами типу Рафаель, Алекс, Аріель чи Каміла, пологівські батьки торік віддали перевагу простим, уживаним та всім знайомим іменам. Новонароджених дівчаток найчастіше називали Марійками та Софійками, а серед хлопчиків найпопулярнішими іменами стали Ілля та Олександр.


Марія

Красиве жіноче ім’я Марія зустрічається у всіх країнах світу і має дуже давню історію. Це одне з найпопулярніших у світі жіночих імен, адже саме так звати матір Ісуса. Це ім’я походить з давньоєврейської мови і має кілька варіантів перекладу: “відкинута”, “гірка”, “сумна”, “пані”.

В ньому прихована доброта, порядність, надійність і доброзичливість. Марічки дуже активні, люблять займатися справами та приносити користь. Такі дівчата випромінюють любов і турботу.

Вони завжди готові подарувати часточку свого серця тому, хто цього дійсно потребує. Не зважаючи на те, що Марії слухняні і ввічливі, вони вміють відстоювати свою точку зору і не дозволять просто так себе ображати. Такі жінки завжди відстоюють свої ідеали і йдуть до кінця.

Особливості імені можуть проявлятися не тільки в позитивних, але і в негативних рисах характеру. Деякі Маші занадто ображаються на критику, не здатні спокійно сприймати навіть жарти в свою сторону та вести конструктивний діалог. Якщо їм щось не подобається – вони починають злитися і кричати, зовсім забуваючи про аргументи.

Окрім того, Марійки – дивовижні жінки, які зігрівають своєю теплотою всіх, хто знаходиться поруч. Такі друзі – на вагу золота. Вони відмовлять собі в радощах аби близькі почувалися щасливими та задоволеними. Маріям завжди шкода людей, тому дівчата поспішають на допомогу навіть тоді, коли їх ніхто не кличе. Роблячи добро вони самі почуваються краще, адже відчувають, що живуть не дарма.

Ці дівчата добре розуміються на психології. Вони часто мають надприродні здібності, стають добрими чаклунками, феями-хрещеними, які здатні робити неймовірні речі, коли бажають наповнити чудесами життя своїх близьких. Найголовніше в житті Марії ­– родина.


Софія

Жіноче ім’я Софія за походженням давньогрецьке. Утворено воно від імені Sophia. У перекладі означає “мудра”, “мудрість” або “премудрість”. Існує також варіант перекладу “розумність”, “наука”.

Інші форми імені: Софійка, Сонечка, Софі, Софа. А зменшувально-пестливе звернення Соня стало самостійним ім’ям.

Серед більшості слов’янських народів ім’я Софія поширилося із прийняттям християнства. Нині воно доволі вживане у низці країн світу.

З юних років Софія зазвичай проявляє себе як активна, рухлива і сприйнятлива дівчинка. У неї багатий внутрішній світ. Водночас маленька Софія має складний характер. З одного боку, вона добра й уважна до всіх оточуючих, з іншого, – вперта та вразлива.

Маючи гострий розум і чудову пам’ять, Софія легко навчається. Цій дівчинці подобаються веселі компанії, вона із задоволенням спілкується з іншими людьми, любить бути в центрі уваги, все і про всіх знати. В сім’ї її просто обожнюють.

Звісно ж, багато чого може залежати від виховання і від того, в якій атмосфері зростає дитина, але в кожному разі Софія – людина з великим серцем, яка ніколи не вчинить погано стосовно іншої людини.

Доросла Софія обережна й має вольовий характер. У житті вона прагне все встигнути і пізнати, завжди намагається втілити задумане в реальність. Софія домагається успіху там, де у більшості просто опускаються руки.

Жінка, названа цим ім’ям, завжди хоче бути в центрі уваги. У колі друзів вона відверта, любить розмовляти по душах, вміє вислухати співрозмовника і за необхідності дати пораду. Вважаючи себе сильною, вона прагне захищати слабших.

Софія завжди оточена шанувальниками й ніколи не залишається непоміченою, адже є дуже непересічною особистістю.


Олександр

Ім’я має давньогрецьке походження і означає “захисник”, “той, хто уберігає від мужа”. Це ім’я часто зустрічалося в Стародавній Греції.

Хлопчикові, на ім’я Олександр притаманні сміливість, впевненість, напористість, лідерство і розважливість. Олександр – це душа колективу, до його думки, як правило, всі прислухаються. Саша росте досить активною дитиною, любить рухливі заняття і спортивні ігри. Однак він не випускає енергію в пустощі і хуліганство. Вдома маленький Саша із задоволенням допомагає батькам, тримає кімнату в чистоті, любить доглядати за рослинами і домашніми тваринами.

У школі Саша вчиться добре. Вже з ранніх років він показує свою талановитість. Він рідко буває різнобічною особистістю, зазвичай хороший лише в чомусь одному. Але в улюбленій справі він показує високий рівень майстерності. Щоб розкрити його здібності, Саші рекомендується ще з дитинства відвідувати спортивний клуб або творчий гурток.

Олександр – це гордий і впевнений в собі чоловік. Він прагне до лідерства, хоче бути авторитетом для інших. Люди часто звертаються до нього за допомогою і підтримкою.

Саша – відданий друг і хороший сім’янин. Він готовий жертвувати своїм часом і комфортом заради допомоги іншим. Чоловік, на ім’я Олександр дуже впертий, його неможливо підкорити або переконати. Олександр дуже справедлива людина, він ненавидить брехню, обман і зраду. Однак у нього є негативна риса: власники цього імені іноді приховують свою справжню думку щодо спірного питання і нещиро погоджуються з іншими.

У роботі Олександр відповідально підходить до своїх обов’язків. Він не любить халтури і несерйозного ставлення. Однак робота не є для Олександра сенсом життя і головною цінністю, а лише засобом для заробітку грошей.


Ілля

Ім’я Ілля має єврейське походження. Зі староєврейського імені Еліяху означає “Мій Бог – Господь”, також можна перекласти як “віруючий”. Є також версія, що ім’я Ілля походить від імені Ілія, що має значення “фортеця Господня” і “сила Божа”.

Хлопчик, на ім’я Ілля з дитинства позиціонує себе господарем життя. Його раннє дитинство переповнене пустощами, активністю, енергією, веселощами та жартами. Серед друзів він має обов’язково бути лідером, ставити правила гри і розподіляти ролі.

Це відвертий і прямолінійний хлопчик, який не любить приховувати свої почуття, що іноді схоже буває на зухвалість або агресію. Ілля дуже раціональний, швидко приймає рішення і ніколи не шкодує про них.

Водночас дитина з таким ім’ям дуже талановита і здібна, енергійна. Він готовий весь час вивчати щось нове, непізнане, невідоме. У навчанні Ілля наполегливий, але тільки в тому, що йому самому подобається.

Чоловік-Ілля – безперечний лідер, дещо егоїстична людина. Він буває запальний і нестриманий. Цей чоловік непередбачуваний у своїх рішеннях, його неможливо в чомусь переконати.

Ілля рішучий, сміливий, цілеспрямований чоловік, він може не спати ночами, працювати на кількох посадах і паралельно навчатися, щоб якомога швидше домогтися бажаного результату.

Цей чоловік має прекрасну інтуїцією. Він здатен правильно оцінити обстановку, а, оцінивши її, швидко приймати рішення та ставити перед собою мету.

Чоловік, на ім’я Ілля артистичний, іронічний і багатоликий. Він сильно заглиблений у себе, але здатен співпереживати оточуючим. У компанії Ілля веселий і товариський.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 × 2 =