Сьогодні на сторінці Пологівського краєзнавчого музею у Фейсбуці опублікували унікальні світлини зі святкування 1 травня у Пологах минулого століття.

Ось що розповідають працівники музею про це свято:

“Весна – прекрасна пора року. Вона приносить з собою довгоочікуване тепло і пробудження природи. Незабаром 1 травня ми відзначатимемо День праці. Пропонуємо коротенький екскурс в історію цього свята.
Святкування Першотравня є даниною пам’яті про робітничі протести в Чикаго, які почалися 1 травня 1886 року. Того дня тисячі робітників найбільших промислових центрів США вийшли на страйк і вимагали впровадження 8-годинного робочого дня. Страйк і демонстрація закінчилися зіткненням з поліцією та кровопролиттям. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, в пам’ять про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій трудящих в різних країнах світу. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений у 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і інших країнах. Довгий час Першотравень був символом революції та непримиренної класової боротьби.
У колишньому СРСР Першотравень був одним із основних державних свят. Кожен рік в День міжнародної солідарності трудящих робітники, службовці, студенти, школярі йшли на травневу демонстрацію. Підприємства, організації шикувалися в колони. Дорослі несли в руках прапори, квіти і транспаранти, вигукували лозунги. А для дітей купували маленькі прапорці та повітряні кульки. Всі раділи весні, оновленню природи і теплим сонячним променям. А повернувшись додому, відзначали це свято за святковим столом або ж виходом «на природу».

У фондовій колекції Пологівського районного краєзнавчого музею зберігається велика кількість світлин зі святкування Першотравня в місті Пологи. Це справжній фотолітопис подій нашого міста. На фото і колони трудівників, і трибуни на центральній площі, і виступи творчих колективів.

Першотравень був прекрасним приводом відправити друзям та близьким поштові вітальні листівки. Їх розмаїття просто вражає! У зібранні нашого музею теж є колекція таких листівок.

1 травня 1990 року відбулася остання першотравнева демонстрація. День міжнародної солідарності трудящих втратив політичний характер і у 1992 році був перейменований в свято Весни і Праці.
В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові 1890 року. День Праці також був державним святом і неробочим днем в Українській Народній Республіці.
У 2017 році Верховна Рада України внесла зміни до статті 73 Кодексу законів про працю, відповідно до яких «День міжнародної солідарності трудящих» було перейменовано на «День праці».
З яким всіх і вітаємо!”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × five =