21 лютого відзначали Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина КУ «Пологівська спеціалізована різнопрофільна школа І-ІІІ ступенів №2» Пологівської міської ради.  Починаючи з 22 по 26 лютого проводились різноманітні заходи, в яких активну участь брали учні, класні керівники, вчителі української мови та літератури: виховні години, бесіди, подорожі, книжкові бібліотечні виставки, квести, кола-читань та підготували відеопрезентації.

  • Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного нема. Захищати і далі утверджувати українську мову як державну – наше спільне завдання, — написав у Facebook уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь

 

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури.

Ювілейний рік Лесі Українки – це нагода привернути увагу дітей до творчості письменниці й актуалізувати її спадок.

У КУ «Пологівська спеціалізована різнопрофільна школа І-ІІІ ступенів №2» Пологівської міської радибуло проведено низку цікавих заходів  до відзначення ювілейної дати задля популяризації та вшанування творчості письменниці.

Фойє школи прикрашала інсталяція з Лесею Українкою, де діти мали можливість зробити фото, прочитати вірші.

Окрім того, впродовж тижня у бібліотеці проходили книжкові виставки, тематичні полиці, години-присвяти, що висвітлюють життя і творчість Лесі Українки. Також у школі відбулися тематичні виховні та інформаційно-просвітницькі заходи: конференції, бесіди, диспути, години спілкування, літературно-музичні композиції, години поезії.

Слід зазначити, що для учнів матеріали були цікавими і корисними, відчувалось їхнє співпереживання, гордість та патріотизм через призму віршів Лесі Українки.

Творчість Лесі Українки – нове пафосне слово не тільки в українській, але й у світовій літературі. Життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах. 

Член учнівського самоврядування

Бараненко Ірина учениця 11-Б класу,

член учнівського самоврядування

Мащенко Дарина учениця 11-Б класу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seventeen − 12 =