Обнародували дані про іміграцію: без сліз не обійдеться

0
804

Служба статистики Європейського Союзу – Євростат опублікувала дані за 2019 рік. Оскільки епідемія COVID-19 обмежила пересування світом, в тому числі і імміграційні потоки, статистика за позаминулий рік дозволяє краще проаналізувати загальні тенденції міграції в Європу з Росії та України.

Потік мігрантів з країн колишнього СРСР в 2019-му році продовжував розширюватися. З Російської Федерації вирушило за кордон 10,49 млн. жителів. Україна, що має населення більш ніж в 3,5 рази менше, ніж російське, покинуло 5,9 млн. громадян.

Ті мігранти, які виїхали в ЄС, розподілилися по країнах Європи нерівномірно. Польща прийняла близько 600 тис. українців, Чехія – 51 тис., Угорщина – 27 тис., Словаччина – 17 тис., Литва – 10 тис. Це перша п’ятірка країн ЄС, які взяли українців.

Європейські іммігранти з Росії розподілилися по ЄС дещо інакше. 12 тис. росіян перебралися до чехів, 9 тис. – до поляків, 3,5 тис. – до фінів, 3 тис. влаштувалися на Кіпрі, 2 тис. – в Болгарії.

Аналізуючи і зіставляючи ці списки, можна зробити висновок, що більша частина українців вирушає в ЄС для роботи, тоді як росіяни можуть дозволити собі вибирати більш багаті держави і не тільки для роботи, а й просто для життя.

Однак в обох списках лідируючі позиції займає Чехія і Польща. Саме ці дві держави ЄС найбільш активно приймають вихідців з України та Росії. Саме в них їдуть, насамперед, для роботи. Економіка цих держав демонструє динаміку зростання вище ніж в середньому по ЄС. У країнах створюються нові робочі місця і потреба в працівниках дійсно зростає. Одночасно самі чехи і поляки активно виїжджають на заробітки в багатші держави Європейського Союзу.

Є і ще одна причина, по якій в цих країнах створені більш сприятливі умови для імміграції зі слов’янських республік колишнього СРСР. І Чехія і Польща, хоча і католицькі, але слов’янські держави. Менталітет чехів і поляків близький до російського і українського. Мігранти з СНД легше адаптуються в цих суспільствах. Крім того, уряди Польщі та Чехії не горять бажанням приймати і брати на утримання, активно нав’язуваних офіційним Брюсселем, біженців з Африки та Сирії. Масову міграцію з України та Росії уряди цих країн активно використовують в торгах з ЄС щодо зниження квоти на обов’язкове приймання біженців. Самим же іммігрантам з Росії та України створюються сприятливі умови для в’їзду та легалізації.

Можна зробити висновок про те, що в найближчі роки більшість російських і українських іммігрантів в ЄС буде і далі прямувати саме в Польщу і Чехію. Підтвердити цей висновок можуть дані компанії, яка надає допомогу в імміграції. Відомості 2019 року в неї збігаються з даними Євростату. Однак на її сайті є і свіжі дані за 2020 рік, які в Європейській службі статистики поки що не доступні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

20 − twelve =