Тепер заяву про реєстрацію народження дитини можна подати не тільки у відділі державної реєстрації актів цивільного стану чи пологових відділеннях. Це можна зробити, навіть не виходячи з дому або, звернувшись у Центр надання адміністративних послуг чи РАЦС. Ми розкажемо про комплексну послугу «єМалятко», обравши яку, батьки можуть одразу й номер платника податків дитині присвоїти, і державну допомогу на неї оформити тощо.

Коли у родині стається щаслива подія — народжується дитина — батьки обов’язково реєструють цей факт, дають ім’я, отримують на руки свідоцтво про народження своїх сина чи доньки. А «єМалятко», окрім цього, передбачає й одночасне надання кількох інших послуг, за якими батькам довелося б обійти не одну установу. Проте вони самі обирають: реєструвати їм народження дитини у традиційний спосіб чи за допомогою «єМалятка».

Проєкт під назвою «єМалятко» успішно діє і в Пологах. І вже чимало батьків ним скористалися для реєстрації акту народження своїх дітей.

Що таке «єМалятко»?

«єМалятко» — це комплекс послуг, які надаються батькам новонароджених. Основною залишається державна реєстрація народження дитини та визначення її походження.

Окрім цього, батьки можуть одночасно отримати й додаткові послуги. Наприклад, присвоїти дитині номер платника податків та внести інформацію про неї до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису (УНЗР) в ньому.

Також можна визначити належність новонародженої дитини до громадянства України, призначити допомогу при народженні та допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Як скористатися «єМалятком»?

Щоб отримати комплексну послугу «єМалятко», батьки повинні невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, звернутися до РАЦСу. Порушивши цей термін, тобто, звернувшись пізніше, скористатися «єМалятком» вони вже не зможуть.

Державна реєстрація народження дитини проводиться в день звернення заявника, а в разі подання заяви в електронній формі або через центр надання адміністративних послуг — у день її надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо заява надійшла поза робочим часом.

Де можна отримати послугу «єМалятко»?

Заяву для отримання комплексної послуги «єМалятко» можна подати у відділ ДРАЦС, ЦНАП або не виходячи з дому — через додаток «Дія» (у цьому випадку треба, щоб в обох батьків були електронні підписи).

Хто може скористатися «єМалятком»?

Заяву можуть подати:

 • батьки, які перебувають у шлюбі та мають спільне прізвище (двоє або один з батьків);
 • батьки, які перебувають у шлюбі, але мають різні прізвища (двоє або один з батьків за наявності нотаріальної довіреності та згоди відсутнього з них щодо присвоєння дитині прізвища);
 • батьки, які не перебувають у шлюбі (двоє або один з батьків за наявності нотаріальної довіреності та спільної заяви матері та батька щодо визнання батьківства):
 • одинокі мами.

Наразі цей перелік є вичерпним. Тобто, не всі батьки можуть скористатися «єМалятком». Наприклад, ця послуга недоступна подружжю, якщо чоловік чи дружина є громадянами іншої держави.

Які документи потрібно подати у відділ РАЦС чи ЦНАП

Заявники повинні надати оригінали:

 • паспортів обох батьків (або цифрові паспорти у мобільному додатку «Дія»);
 • медичного свідоцтва про народження за формою № 103/о (або повідомити адміністратору номер медичного висновку про народження).

Яка інформація знадобиться, щоб подати заяву на порталі «Дія»

Для заповнення заяви на порталі «Дія» знадобиться інформація:

 • про Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) обох батьків (за наявності);
 • зі свідоцтва про шлюб (місце та дата реєстрації, орган, що уклав шлюб);
 • відомості про присвоєння унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) одного з батьків — для замовлення послуги з присвоєння УНЗР дитині;
 • номер рахунку в форматі IBAN — для замовлення послуги з призначення допомоги при народженні;
 • електронні адреси батьків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two − one =