Доброго дня, шановна редакція!

Нещодавно з нашою родиною сталася не те що неприємна, а просто обурлива історія, яка ще надовго залишить неприємний осад. І, думаю, незайвим буде про неї написати, бо статися може з кожним.

21 лютого ми з чоловіком скуплялися. Обійшли кілька магазинів і в одному з них придбали м’ясні делікатеси на 309 гривень. Я надала свою приватівську карту, щоб розрахуватися. Продавець ввела суму, я – пін-код, стандартна процедура розрахунку картою. Але щось пішло не так, дівчина за прилавком запевнила, що гроші не знялися, я знову ввела пін-код, вже вдруге підтвердила транзакцію, гроші знову не зняло. Тоді свою карту дав чоловік, з його картою така ж історія. Ми розрахувалися готівкою і поїхали собі додому. Зауважу, що живемо аж у Новоселівці, від Поліг достатньо далеко. Ввечері глянула у Приват24 – і обімліла, з наших карт три рази зняло по 309 гривень, тобто майже 1000. Для вчительських доходів це геть немало. Наступного ранку наша родина була вже в цьому магазині, не буду довго пояснювати, але гроші ні в той день, ні в інші нам не повернули. Ми телефонували, їздили. Просили, вимагали, але цілих три тижні нам на карту грошей ніхто не повернув. Почули сотні відговорок, телефонували на кілька телефонів, але нас просто «футболили». Вже був відчай, довелося звернутися у місцеві ЗМІ за допомогою.  Лише завдяки втручанню «Пологівських вістей» 11 березня, через 15 хвилин після того, як до магазину зателефонував журналіст, нам гроші повернули. За що ми вдячні колективу газети.

Але в голові весь час крутиться кілька питань, невже так важко повернути людині її кошти? Невже проста людина може звернутися за допомогою лише до газети, щоб повернути свої кровні? Прошу «Пологівські вісті» пояснити, куди звертатися споживачам, якщо порушують їхні права?

Ірина Слісаренко, село Новоселівка.


Від редакції.
Читачка, дійсно, порушила болюче питання. Ми вирішили розібратися, хто ж у Пологах захищає права споживачів. І що робити у разі придбання неякісних продовольчих та непродовольчих товарів. Або у разі зняття з карти неправильної суми коштів.

У Пологівській міській раді є економічний відділ, у ньому працює людина, яка допомагає пологівським споживачам у вирішенні спірних питань. Це Євгенія Сергіївна Курілець.

Євгенія Курілець, працівник економічного відділу Пологівської міськради.

Спеціаліст порадила у разі спірних питань звертатися до міської ради у кабінет №19 або за телефоном 2-23-30.

Також можна звернутися на сайт Держспоживслужби та заповнити там відповідну форму, залишити свої контакти, вам нададуть необхідну юридичну допомогу.

Євгенія Сергіївна зазначила, що останнім часом, дійсно, громадяни частіше звертаються до міської ради за захистом їхніх прав, як споживачів. Але покупці повинні пам’ятати, що мають не лише права, а і певні обов’язки та не забувати елементарні правила при здійсненні покупок:

  • підтвердженням вчинення покупки є квитанція, товарний чи касовий чек, або інший розрахунковий документ. Обов’язково необхідно брати чеки! Навіть якщо об’єкт торгівлі не має касового апарату, ви маєте право затребувати «м’який», заповнений від руки чек, що в майбутньому стане однією з ваших гарантій у вирішенні спірних питань;
  • споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не враховуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. Триваліший строк, оголошений продавцем, підтверджується гарантійним талоном, оформленим належним чином (печать, підпис та дата здійснення покупки);
  • товар повертається лише у повному комплекті, з ярликом, в своїй оригінальній упаковці, із заводським маркуванням, за наявності чека;
  • не підлягають поверненню продовольчі товари, тканини, ювелірні вироби, зубні щітки, товари нарізані чи розкроєні під розмір, визначений покупцем та інші (повний перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну чи поверненню затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 172 від 19 березня 1994 року «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів»);
  • під належною якістю товару, роботи або послуги розуміють властивість продукції, яка відповідає вимогам, встановленим для цієї категорії продукції у нормативно-правових актах і нормативних документах, та умовам договору із споживачем;
  • у випадку придбання товару неналежної якості (фальсифікату, з простроченим терміном придатності) споживач має право вимагати повернення грошових коштів або заміни товару на аналогічний. Звертатися з проханням до продавця про розірвання договору необхідно негайно, як тільки встановлено істотні недоліки товару.

Окрім захисту прав, Закон України «Про захист прав споживачів» ще й зобов’язує споживачів дотримуватись певних правил:

1) перед початком експлуатації товару уважно ознайомитися з правилами експлуатації, викладеними в наданій виробником (продавцем, виконавцем) документації на товар;

2) в разі необхідності роз’яснення умов та правил використання товару – до початку використання товару звернутися за роз’ясненнями до продавця (виробника, виконавця) або до іншої вказаної в експлуатаційній документації особи, що виконує їх функції;

3) користуватися товаром згідно з його цільовим призначенням та дотримуватися умов (вимог, норм, правил), встановлених виробником товару (виконавцем) в експлуатаційній документації;

4) з метою запобігання негативним для споживача наслідкам використання товару – застосовувати передбачені виробником в товарі засоби безпеки з дотриманням передбачених експлуатаційною документацією спеціальних правил, а в разі відсутності таких правил в документації – дотримуватися звичайних розумних заходів безпеки, встановлених для товарів такого роду.

Если цены на ценнике и в чеке не совпадают. ИнструкцияЗдійснюйте покупки обдумано, отримуйте максимум інформації про товар до придбання, беріть чеки! У разі необхідності консультації, правової допомоги ви завжди можете звернутися до працівників міської ради за телефоном, що вказаний вище.

Також редакція звернулася до керуючої Пологівським відділенням Приватбанку Людмили Федорівни Рогожкіної. Ми запитали, як можна повернути помилково зняті з карти кошти. Людмила Федорівна зазначила, що потрібно роздрукувати транзакції з Приват24, якщо це карта Приват, або звернутися до відділення банку, де нададуть історію платежів. Після цього з чеком та з відповідною довідкою з банку звернутися до керівництва магазину. Якщо адміністрація магазину порядна, то вам негайно повернуть кошти. Втручатися ж у рахунки торгівельного закладу банк не має права. Непорозуміння повинні вирішувати продавець та споживач.

Ситуацію з поверненням коштів та неякісного товару прокоментував колишній керуючий одного з супермаркетів Поліг Тарас Бойков. Чоловік розповів, як у них вирішувалися такі питання:

Коли я працював керуючим, такі ситуації іноді траплялися, але вони вирішуються на місці протягом 10 хвилин. Людина, у якої зайвий раз списалися кошти, мала надати чек і з терміналу робили повернення коштів. Адміністратор робить операцію повернення, вводить номер чеку, йому висвічується сума, яка була у цьому чеку, і робить запит на повернення коштів. Далі запит відправляється у банк. Банк цей запит обробляє протягом певного часу і кошти повертаються людині на картку.

Ірина ЛІСОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

20 + nineteen =