Рідна земля не для пологівців: чому понад 600 га опинилися в руках чернівчанки?

0
870

Понад 600 га пологівської землі, що розташована за межами населеного пункту, віддано в оренду жінці з Чернівецької області. Про це під час прес-конференції повідомив голова Пологівської громади Юрій Коноваленко. Інформація про те, що земля, яка мала перейти з державної власності у власність громади, опинилася в руках нікому невідомої особи та ще й передана Держгеокадастром  для ведення городництва, пологівців просто шокувала.

Більше 5 тис га землі Пологівській громаді

Такого фіналу передачі земель за межами населених пунктів у комунальну власність Пологівській громаді не очікував ніхто. Починалося все доволі позитивно та перспективно для жителів нашої громади.

Як відомо, в Україні вже не перший рік триває процес передачі земель державної власності у комунальну власність територіальним громадам. Відповідне рішення було ухвалено Урядом ще у 2018-му році. Держгеокадастр, як колишній розпорядник, мав зробити це швидко та справедливо. Процес триває й дотепер, а прозорим назвати його не повертається язик.

Упродовж 2020-го року Пологівська громада також готувалася отримати землі за межами населених пунктів у свою комунальну власність. Перший наказ від Держгеокадастру громада отримала в 20-х числах грудня 2020-го року. Було підписано Акт на прийняття перших земельних ділянок. Першим етапом громада отримала земельні ділянки загальною площею 4933 тис. га землі. Мали передати ще близько 1000 га та за другим Актом отримали 681 га.

– Почали проводити документальну звірку й побачили, що частина земельних ділянок взагалі “пропала”. По одних із них Держгеокадастр продовжував проводити аукціони, деякі земельні ділянки взагалі не були зазначені в актах, не були визначені у наказі, а по деяких відбувалися й зараз відбуваються судові справи між фермерами і Держгеокадастром, – прокоментував Пологівський міський голова.

Основна причина судової тяганини – це заяви фермерів про безпідставні відмови з боку Держгеокадастру на продовження договорів оренди. Щоб відстояти своє право на поновлення договорів та обробляти землю, кілька фермерських господарств й подали заяви до суду.

Отримуючи у комунальну власність більше 5 тис. га землі, було зрозуміло, що майже 90% земельних ділянок вже давно охоплені договорами оренди. Термін дії більшості договорів різний, але переважно він довготривалий. Свого часу фермерські господарства чи приватні фермерські особи отримали цю землю від Геокадастру, що був розпорядником державних земель. Наразі Пологівська міська громада посідає роль орендодавця, стороною, яка може слідкувати за виконанням вже існуючих договорів та отримувати орендну плату до бюджету. Якщо з такими землями все і всім було зрозуміло, то велике сподівання було щодо другої партії земельних ділянок. Саме тут Держгеокадастр підклав величезну “свиню” пологівцям у вигляді договору з Клим Надією Іванівною.

Невідома чернівчанка – власниця 600 га пологівської землі

Згідно з наказом Головного Управління Держгеокадастру в Запорізькій області та згідно з договором оренди від 21 січня 2021 року, 602 га землі передані в оренду громадянці України Клим Надії Іванівні. Жінка має реєстрацію у Чернівецькій області. Ще донедавна за нею значилася підприємницька діяльність зовсім не пов’язана з городництвом, а саме під кведом 96.02 – надання послуг перукарнями та салонами краси.

Тобто 600 га, що могли частково бути віддані в оренду місцевим фермерам, селянам для обробітку, земля, за яку, у прямому сенсі слова, роками воюють учасники АТО та ООС, оббивають пороги й всі інші громадяни, Держгеокадастр передав невідомій жінці під городництво.

Поле розміром 65 га, поблизу села Інженерне, раніше оброблялося фермерським господарством “Ластівка”. Договір оренди Держгеокадастр кілька років тому продовжувати відмовився. Ділянку віддали у вигляді городу жінці з Чернівецької області Надії Клим.

Незаконні дії “законного” органу

Такі дії управління Держгеокадастру у Пологівській міськраді називають протизаконними. Не треба бути фахівцем, щоб здогадатися, що під городництво віддати 600 га землі у різних куточках нашої громади просто неможливо. Взагалі неможливо уявити, як серед степу, на сіножаттях, наприклад, на землях, де ще кілька років тому вирощували пшеницю, можна організувати городи площі яких подекуди перевищують розмір у 60 га.

Порушення законодавства

Для Держгеокадастру можливо все і навіть передати землі під городництво особі, порушуючи при цьому вимоги Постанови Кабміну № 1113 “Про деякі заходи про прискорення реформ у сфері земельних відносин”. Землі для городництва є тією категорією, за якою не потрібно проводити аукціон, цим і скористався Держгеокадастр. Там одноосібно прийняли рішення щодо передачі земель громадянці Клим з Чернівецької області, хоча  зобов’язані були передати їх Пологівській територіальній громаді, уточнюють юристи:

– Відповідно до Постанови Держгеокадастр повинен був до 15-го грудня передати нашій територіальній громаді землі, окрім тих, за якими завершується процедура аукціону, тобто землі сільськогосподарського призначення. Землі під городництво не підпадають під аукціон, їх повинні були передати нам до 15-го грудня 2020-го року, – уточнила начальник юридично-правового відділу Пологівської міськради Юлія Кулик.

На сьогоднішній день у міськраді вже зареєстрували право власності громади на 7 земельних ділянок, що складає 117 га. По інших земельних ділянках і договорах готують документи на реєстрацію.

Землю зареєстрували у Запоріжжі

Представники Надії Клим, яка так легко зібралася розгортати городництво на Пологівщині, вже зверталися до Пологівської міської ради з питанням реєстрації землі. Їм відмовили, зауваживши, що заяву подати має особисто Надія Клим. Пані так і не з’явилася, а того ж дня стало відомо, що реєстрацію без проблем провели у Запоріжжі.

Очевидно, що городини на 600 гектарах Пологівської землі ніхто не побачить. Землі, які таким чином передані жінці, в подальшому можуть бути продані,  надані у довгострокову оренду охочим фермерам, з якими домовиться ця метка чернівчанка. Можливо під чиєсь замовлення все це й відбулося…?

Пологівська міська рада готує звернення до голови Запорізької ОДА, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради, Президента України та правоохоронних органів з проханням розібратись та допомогти у вирішенні проблемної ситуації. Подібне земельне свавілля, що залишив по собі Держгеокадастр, сьогодні триває й в інших куточках Запорізької області.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

20 + fourteen =