«Пологівська Камчатка – мов інша держава»

0
1366

Циганський виселок – це мікрорайон у Пологах, що знаходиться, як кажуть місцеві жителі, на горбах. Дорога там звивиста і потрібно, то стрімко спускатися вниз, то підніматися на серпантинисту гору. Люди, які тут мешкають все своє життя, звикли до свого мікрорайону й до неспішного життя тут. Раніше серед пологівців побутувала думка, що Циганський виселок – кримінальний та небезпечний мікрорайон.  Місцеві старожили підтверджують цей факт, але зазначають, що кримінал залишився у минулому, зараз цей район нічим не відрізняється від інших, однак шлейф заплямованої репутації за Циганським висілком тягнеться й до сьогодення.

Приміром, продати нерухомість тут не так вже й легко.

– Це вже не така легка справа, скажу я вам, продати у наш час будинок. Чи то попиту немає, через те, що люди без грошей у кишенях сидять, чи це пов’язано з тим, що я продаю будинок на Циганщині – хто знає. Телефонують, розпитують про будинок, але часто буває, що, коли дізнаються, що він знаходиться на Циганському висілку, то навіть не домовляються, аби його подивитися. Замкнуте коло, – бідкаючись говорить Тетяна.

Ціни на нерухомість тут різні. За спостереженнями місцевих жителів, будинки тут продають як за 4 тисячі доларів, так є й за 10 тисяч «зелені».

Циганщина кримінальна: догма чи стереотип?

– Чому наш мікрорайон так називається? Тому, що у 80-ті тут переважно селилися роми. Зараз же все геть по-іншому. Живуть як і роми, так і українці. Багато пологівців до сих пір вважають циганів «нечистими на руку», але ж, давайте дивитися правді в очі. Абсолютно серед кожної нації є як гарні люди, так і злі, погані. Але рівняти усіх під одну гребінку категорично не можна. Я відразу знайшла спільну мову з циганами, ми товаришуємо, дуже гарні люди, які завжди прийдуть тобі на допомогу. Не все так однозначно, винятки з правил є скрізь, – говорить Тетяна Костенко.

Чому саме Камчатка?

Циганський виселок та Камчатка – це дві назви одного й того самого мікрорайону. Місцеві іноді ще й так називають свій виселок, бо за їхніми спостереженнями, тут клімат дещо інакший від центральної частини міста. Місцеві стверджують, що у них завжди на декілька градусів прохолодніше та сильніше дмуть вітри.

Транспорт

Ще одна проблема, яку зазначили жителі Циганського висілка, – це транспортне сполучення з центром Поліг.

– Хоча б два рази на тиждень, у четвер і ще в якийсь день, заїжджали автобуси і до нас, аби ми мали можливість скуплятись на місцевому ярмарку, на ринку. Молоді легко дійдуть, а ось люди похилого віку – не наважаться, – говорить тамтешня жителька.

Міський голова Юрій Анатолійович Коноваленко з цього приводу пояснив:

Поки що транспортне сполучення між Циганським виселком та центром міста не планується. Перевізники ж не забирають пасажирів з вул. Щасливої, наприклад, люди йдуть до найближчої зупинки, якщо це необхідно. Так само й жителі вулиці Запорізької, будинки яких знаходяться ближче до ОЕЗу, чимало йдуть до найближчої зупинки. А тут, не думаю, що відстань більша. Звісно ж, хочеться, аби громадський транспорт охоплював більшу кількість вулиць, але я на сьогодні цього гарантувати не можу. Припустимо, що автобуси 5-ого чи 7-ого маршрутів заїжджатимуть до висілка. На це витрачатимуть  приблизно 10-15 хвилин – і не факт, що постійно будуть пасажири. Витрачати пальне та час на холосту поїздку не дуже доцільно. Та все ж проблему я почув, – говорить Юрій Анатолійович.

Дозвілля дітей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Для розваг у дітей є лише один ігровий майданчик, який нещодавно встановили поблизу магазину. Ми дуже давно на нього чекали. Тому, коли його поставили, – нашій радості та радості дітей не було меж. Але він розрахований для малечі, дітям від 7–8 років там робити майже нічого. До того ж, хотілося б, аби на майданчик завезли пісок та обгородили парканом, – говорять жителі висілка. – Також хотілося, аби в нас з’явився і спортивний майданчик. Адже підліткам зайнятись геть нічим. Аби тренувати своє тіло, вони йдуть до ЗОШ №4 або до гімназії «Основа».

– Згодом будуть там і спортивні майданчики. Для початку ми створили ігровий простір для молодших дітей. А з часом подбаємо і про підлітків, – стверджує голова громади.

«Темно, хоч очі виколи»

– Щоб усвідомити усю трагічність нашої ситуації, варто лише один раз пройтися нашими вулицями після заходу сонця. Вуличного освітлення майже немає. А скільки дітей ввечері йде додому з гуртків, жінок з роботи. Страшно нам, а поряд ще й балка. Мало, що може трапитися. Доводиться чоловікам виходити та зустрічати. Але ж так не годиться. Живемо у 21-ому столітті, а шлях під ногами вимушені ліхтариком підсвічувати, – скаржаться місцеві жителі.

Ми переадресували і це питання міському голові.

– Про проблему знаю. Але її не так просто вирішити. На кожній вулиці висілка є ліхтарі, єдине що потрібно – це їх ще додати. Але з 2020 року заборонене встановлення точкових ліхтарів. У нас є приблизно 30-40 точкових ліхтарів, але ми не можемо, як раніше, приїхати та встановити ліхтар на тій ділянці, яка не освітлюється. Відтепер це складна процедура, яку необхідно робити через проєкти, – розповідає міський голова.

Також поскаржилися люди, що напруга у будинках геть занизька. 170-190 V – саме таку напругу постійно показують прилади. Жителі вже неодноразово зверталися до Пологівського РЕМу, розповідають, що приїздили спеціалісти один раз, намагалися відремонтувати, але ситуація залишилася незмінною. Місцеві благають, аби на їхню проблему звернули увагу, бо люди бояться, що так швидко техніка може вийти з ладу.

Дороги

Також болючим питанням для місцевих жителів залишається дорога. Вони зраділи, коли у минулому році почали вкладати асфальт, сподіваються, що у цьому році роботи продовжаться.

– У нас на вулиці, що знаходяться в кінці висілка, іноді навіть машина швидкої допомоги проїхати не може. Лікарі виходять з автівки і йдуть до хворого пішки, ну це ж зовсім не діло, – говорить Василь Демоненко. – У мене хворий батько, переніс кілька інсультів. Його будинок майже у балці, були проблеми зі «Швидкою». Я не можу нехтувати його здоров’ям, тому зараз винаймаю будинок майже на самому в’їзді на Циганський виселок, аби, на випадок чого, лікарі швидко до нього могли приїхати. З цим жарти погані, – ділиться наболілим чоловік.

Чи будуть у цьому році продовжувати ремонтувати дорогу на Циганському висілку, поцікавилися в Юрія Коноваленка, голови громади.

– Минулого року ми суцільною лінією проклали метрів з 400 нового асфальту на в’їзді до Циганського висілка. Далі будемо рухатися по вулиці Хмельницького, – зазначає Юрій Анатолійович.

Проблем на Камчатці, як і скрізь, вистачає. Люди не опускають рук, знаходять позитив у всьому, але ж і жевріє у місцевих вогник надії, що незабаром їхній мікрорайон розквітне.

Ірина РАБОТЯГОВА.

Оксана БОЙКОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

eleven − 1 =