Новий податок: заплатимо всі

0
2608

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує внести зміни до Податкового кодексу (ПК). Автори законопроєкту наголошують на необхідності додати в ПК визначення особливостей нарахування податків від доходів самозайнятих осіб.

Законопроєкт передбачає, що людина, яка підпадає під його дію, повина самостійно вести облік доходів. Це можна буде робити за допомогою порталу “Дія” або в електронному кабінеті платника податків. Розрахунок податку на доходи фізосіб за звітний період робитиме податкова служба. Для розрахунку там будуть використовувати зазначену інформацію.

Все просто: повідомлення про нараховану суму податку надходить від підприємця на портал “Дія” або в електронний кабінет. Далі податкова підраховує і відправляє повідомлення про податки до першого березня. Сплатити податки потрібно буде до першого серпня року, що настає за звітним. Автори законопроєкту вважають, що зміни дозволять самозайнятих осіб легалізувати свої доходи, вийти з тіні і сплатити податки. У зв’язку з цим зросте і розмір надходжень до бюджету.

Кого змусять платити податки

У базу оподаткування ввійдуть наступні самозайняті особи:

викладачі-репетитори;
фотографи;
перекладачі;
професійна, наукова та технічна діяльність;
доглядальниці і няні;
виробництво їжі, страв і кондитерських виробів на замовлення;
художники і дизайнери;
комп’ютерники і ремонтники побутових виробів;
електрики;
водопровідники, будівельники і ремонтники;
прибиральники;
ландшафтні та домашні послуги;
перевезення речей;
таксі;
оренда житлової площі до 400 квадратів та нежитлових приміщень більше 900 квадратів.

Розмір доходу, отриманого в результаті надання цих послуг не повинен перевищувати 100 мінімальних зарплат. Звітним періодом буде вважатися календарний рік.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × four =