Члени виконкому 18 лютого розглянули  ряд питань, пов’язаних з діяльністю комунальних підприємств міської ради. Зокрема, погодили інвестиційну програму ГКП ВКГ «Міськводоканал» на 2021-2023 роки. Затвердили плани заходів по підготовці до роботи у весняно-літній період комунальних підприємств «Благоустрій-Пологи», «Житло-Сервіс», «Міськводоканал», повідомляють на сайті Пологівської міської ради.

Присутні довго обговорювали питання про встановлення ГКП ВКГ «Міськводоканал» тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. «Міськводоканал» звернувся до міської ради з листом про необхідність встановлення нових економічно обгрунтованих тарифів на свої послуги. Надали і всі необхідні розрахунки. Останній раз тарифи встановлювали у 2016 році, після цього їх лише коригували.

Згідно розрахунків пропонувалося підвищення тарифу на воду на 22%, а на водовідведення – на 39%. Це дозволило би вивести тарифи на рівень економічно обгрунтованих. Для того, щоб комунальне підприємство могло нормально функціонувати, тарифи на комунальні послуги мають покривати основні витрати, які несе надавач комунальних послуг.

За останній час відбулося зростання мінімальної зарплати, вартості енергоресурсів та інших складових. Це ті складові, на які ані міська рада, ані комунальне підприємство не можуть вплинути. Відповідно, якщо тарифи не будуть переглядатись, комунальне підприємство не зможе розплачуватись за послуги, сплачувати податки, виплачувати заробітну плату своїм працівникам та згодом не зможе взагалі функціонувати. Ситуація на підприємстві складна, працівники отримують зарплату із затримкою. Про це говорили під час обговорення директор ГКП ВКГ «Міськводоканал» Олександр Кириленко і бухгалтер підприємства Юлія Чубир.

Члени виконкому добре розуміють потреби комунального підприємства. З іншого боку, розуміють і те, що населення та підприємства, які користуються послугами водоканалу, не витримають тарифного навантаження. Довго радилися, щоб прийняти виважене рішення: зменшити відсотки підвищення тарифів вдвічі.

Таким чином, тариф на централізоване водопостачання для категорій споживачів:
– населення – 20,77 грн. за 1 куб.м (з податком на додану вартість);
– бюджетні установи – 23,89 грн. за 1 куб.м (з податком на додану вартість);
– інші споживачі – 29,91 грн. за 1 куб.м (з податком на додану вартість).

на централізоване водовідведення для категорій споживачів:
– населення – 25,73 грн. за 1 куб.м (з податком на додану вартість);
– бюджетні установи – 29,59 грн. за 1 куб.м (з податком на додану вартість);
– інші споживачі – 37,06 грн. за 1 куб.м (з податком на додану вартість).

Нові тарифи почнуть діяти з 1 березня 2021 року.

Встановлені нові тарифи не покриють витрат підприємства. У міському бюджеті доведеться шукати кошти на відшкодування різниці в тарифах. Іншого виходу немає.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four − three =