Карантин добряче вдарив по підприємницькій галузі. Бізнес потрапив у скруту і багатьом випробування карантинними обмеженнями чи локдаунами стали не під силу. Хоча приватний бізнес на Пологівщині завжди відігравав значну роль на ринку праці та в наповненні місцевого бюджету, однак не оминула криза й місцевих підприємців.

 

Масова оренда та продаж

Останнім часом все частіше у нашому невеликому місті з’являються повідомлення про оренду, продаж приміщень, офісів, перукарень чи кафе, які раніше успішно працювали. Закриваються деякі магазини, кіоски, торгові точки. Частина підприємців не витримує непосильних податків, тарифів та щоразу нових вигадок української влади, яка різними нововведеннями та законами намагається додушити малих підприємців. Певний жах охоплює, коли бачиш кількість закладів, що припинили свою роботу за останні місяці, а кількість оголошень про продаж чи оренду в Інтернеті б’є всі рекорди за кількістю.

Спорожніло  приміщення Індустріалбанку. Його, судячи з оголошення,  не проти продати чи віддати в довгострокову оренду. Збувають кілька колишніх магазинів і в іншій частині міста, на Червоному висілку, наприклад, оголосили про продаж магазинів по вулицях Крилова та Толстого.

Центр міста також вкритий афішами з повідомленнями: “Оренда”, ”Продам”

Такі таблички висять на дверях колишнього спортивного клубу “Атлет”, магазину “Делікатес”, насіннєвого кіоску “Агроном” й не тільки. Вочевидь, зачепила криза й сферу обслуговування.

РЦ «Юність» закривається?

Нещодавно стало відомо, що свою роботу припиняє одне з небагатьох у Пологах кафе «Юність». Заклад надавав не тільки послуги кафе, а й кінозалу, розважального центру. Раніше тут можна було, за попереднім замовленням, подивитися кіно чи мультфільм. Перегляди ніколи не були масовими, однак компанією друзів можна було прийти на сеанс. Останнім часом заклад все частіше надавав послуги тільки кафе, бенкетного, святкового залів.

Наразі РКЦ «Юність» вже не працює та не обслуговує клієнтів. На сесійне засідання Пологівської міської ради 29 січня було винесено питання про дострокове розірвання договору оренди з ФОП Чеберко. Заява надійшла саме від орендаря. ФОП Чеберко багато років орендував розважальний центр, будівля, меблі та частково технічне оснащення якого є власністю міста. Питання внесли у порядок денний, однак на сесійному засіданні депутати його так і не розглянули. Як зазначив Пологівський міський голова Юрій Коноваленко, напередодні сесії до міськради надійшло ще одне звернення від ФОП Чеберко, цього разу про вилучення його з розгляду сесії. Чи повернуться до розгляду питання на наступних сесійних засіданнях, у Пологівській громаді наразі невідомо. Невідомо поки й про подальшу долю  «Юності».

Є інформація, що розважальним центром зацікавились нетутешні покупці й планують придбати розважальний центр, однак жодних офіційних заяв, обговорень чи рішень у міськраді з цього приводу не озвучували. Поки що працює, та вже майорить оголошенням про здачу в оренду й заклад громадського харчування “Сакура”. У довгострокову оренду кафе-бар пропонують віддати з обладнанням.

Закриється кожен десятий

Прикро, але схожа ситуація й у сусідніх містах – Гуляйполі та Токмаку. Там кількість оголошень про продаж чи оренду бізнесу також зросла. Як свідчать всеукраїнські дані щомісячного опитування підприємств України, проведеного Нацбанком з 5 січня до 25 січня 2021 року, на тлі локдауну Індекс очікувань ділової активності в січні 2021 року знизився до 37,6, тоді як у грудні він становив 45,5.

“Ослаблення ділової активності, що є типовим для початку року і зазвичай пов’язано зі скороченням кількості робочих днів, було значно посилено введенням суворих карантинних обмежень до деяких видів підприємницької діяльності”, – сказано у звіті. Також повідомляється, що через локдаун закриється кожен десятий малий бізнес. У зв’язку з обмеженнями майже чверть підприємців були змушені відправити своїх працівників у неоплачувані відпустки.

Катерина ПЕТРЕНКО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

nineteen − 8 =