Продовжуємо спеціальну рубрику «Пологівські аценти», в рамках якої жителі міста та району можуть поставити свої запитання гостям редакції: бізнесменам, лікарям, освітянам, чиновникам тощо. Останні, в свою чергу, чітко відповідають та «на пальцях» пояснюють все, що цікавить пологівців.

Цього разу гостем редакції став головний лікар Пологівської районної стоматологічної поліклініки Віталій Вікторович РЕУЦЬКИЙ, який відверто відповів на всі запитання.

Віталію Вікторовичу, скільки стоматологів працює в лікарні?

– На сьогодні, згідно зі штатним розписом в КУ «Пологівська районна стоматологічна поліклініка», працює 12 лікарів-стоматологів. Серед них: стоматолог-хірург та стоматолог-ортодонт, сім стоматологів-терапевтів, які входять до штату стоматологічного відділення, та три стоматолога-ортопеда, що входять до штату ортопедичного відділення.

Чи є у нас в поліклініці дитячий стоматолог? Якщо так, то де і як приймає? Якщо ні, то чому немає? І чи є в перспективі можливість створення такої вакансії?

– Спеціалізована дитяча стоматологічна допомога надається у відокремлених дитячих стоматологічних установах або в дитячих відділеннях стоматполіклінік. На жаль, у нашому закладі такого відділення немає. Стоматологічну допомогу дитячому населенню Пологівської, Воскресенської та Федорівської громад надають лікарі стоматологічного відділення.

Щодо перспектив зазначу, що для створення посади дитячого стоматолога потрібен лікар, який закінчив вищий навчальний заклад та пройшов спеціалізацію са-
ме за цим напрямком. До речі, навчання у вишах за спеціальністю «Стоматологія» відбувається на контрактній основі, а тому молоді лікарі мають право самі обирати, яку спеціалізацію вони отримають та де будуть працювати. Так що, як бачите, є над чим замислитись.

Чому не можна записатись до лікаря по телефону, без талончика на певний час? Або чому не можна взяти талончик на відвідування лікаря завчасно, наприклад, за день чи два?

– Прийом пацієнтів в КУ «Пологівська районна стоматологічна поліклініка»  здійснюється згідно із записом в реєстратурі установи та видачею талона на лікування у день відвідування. На жаль, практика попереднього запису свого часу привела до певних незручностей.

Після введення Загальної практики сімейної медицини, пацієнт укладає декларацію з сімейним лікарем на надання первинної медичної допомоги та дійсно має можливість відвідати свого лікаря за попереднім записом по телефону, або навіть просто отримати консультацію в телефонному режимі.

Стоматологія – другий рівень медичної допомоги, що прирівнюється до спеціалізованої. Попередній запис до такого спеціаліста може бути і через кілька днів. Та зубний біль не дає такого часу. Як показує практика, більшість пацієнтів звертається в стоматологічну поліклініку на стадії гострого больового симптому або запального процесу. Тому запис і допомога надається у день звернення.

Нагадую: лікарі – теж люди.

Змоделюємо таку ситуацію: пацієнт зробив попередній запис до лікаря, якого він обрав, на наступний день або тиждень. Але так склалося, що у цей день лікар відсутній: відрядження, лікарняний, за сімейними обставинами тощо. А в інших лікарів попередньо записані пацієнти. І що робити? Питання залишається відкритим…
Мені неодноразово приводили в приклад практику попереднього запису в Запоріжжі, чи в інших великих містах. Але ж не забувайте, там у пацієнта є альтернатива у виборі медичного закладу.

До речі, завдяки рішенню місцевих органів самоврядування, стоматполіклініка залишилась у структурі медичних закладів громади, і її мешканці й надалі мають можливість отримувати стоматологічну допомогу.

Чому не видають особисті картки пацієнтам на руки?

– Згідно з чинним законодавст-вом амбулаторна карта стоматологічного хворого (як і історія хвороби пацієнта будь-якого лікувального закладу) зберігається у медичній установі. В окремих випадках надається виписка встановленого зразка.

Скільки коштує протезування?

– Вартість платних послуг по зубопротезуванню затверджено рішенням виконкому Пологівської міської ради. З прейскурантом можна ознайомитись на стенді «Інформація для пацієнтів» на першому поверсі біля реєстратури поліклініки. Також хочу додати, що на даний момент існує програма протезування пільгових категорій населення за рахунок фінансування з місцевого бюджету.

Додатково: з прейскурантом стоматполіклініки всі охочі можуть ознайомитись і на сайті «Пологівських вістей», ввівши в пошуковому віконечку «Прайс на зубопротезування».

Чи встановлюєте ви брикет-системи або вініри, та скільки це коштує?

– Ортодонтичне лікування з використанням брекет-систем, так само як і використання стоматологічних вінірів – далеко не бюджетний вид стоматологічної допомоги, а тому не проводиться в нашій райстоматполіклініці.

Чи обов’язково видаляти зуби мудрості?

– Рішення про екстракцію того чи іншого зуба приймає лікар-стоматолог, беручи до уваги показання чи протипоказання цього оперативного втручання.

Чи відбілюють у поліклініці зуби? І чи можна це зробити в домашніх умовах?

– Ні, ми не відбілюємо. Зазначу, що процес відбілювання зубної емалі – не косметологічна процедура і повинна проводитись лікарем або після його консультації під пильним наглядом. У наш час повального «самолікування», коли в аптеках можна придбати майже будь-які ліки – від знеболювальних до антибіотиків, роль лікаря виконує сам хворий. Моя ж порада – не займайтесь самолікуванням.

Якою зубною пастою Ви особисто користуєтесь та як часто змінюєте зубну щітку?

– Питання особистої гігієни ротової порожнини – суто індивідуальне. Вибір зубної пасти та зубної щітки залежить від стану твердих тканин зуба, ясен та слизової оболонки. Зараз дуже багато інформації з цього приводу в публікаціях лікарів стоматологів-гігієністів, які є у вільному доступі в Інтернеті. Якщо ж людину, дійсно, турбує це питання, я раджу звернутися особисто до лікаря та отримати консультацію.

Ірина РАБОТЯГОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

20 − eighteen =