З 16 січня в дію вступає закон, згідно з яким сфера обслуговування повністю переходить на українську мову. За порушення закону пеоредбачений штраф.

Зокрема, це стосується підприємств і установ всіх форм власності, приватних підприємців (ФОП), суб’єктів господарювання, які обслуговують споживачів, в тому числі і інтернет-магазинів.

Українська мова стане обов’язковою і для освітніх послуг, медобслуговування, надання соціальних, юридичних, транспортних та інших послуг.

Державна мова обов’язкова для цінників, інструкцій, технічних характеристик, маркування, квитків, меню та іншої документації. При цьому інформація може дублюватися на інших мовах (але її обсяг не повинен перевищувати обсягу українського).

Якщо ви зіткнулися з порушенням закону, то на порушника можна поскаржитися: менеджеру або керівнику. Також можна написати листа на ім’я Уповноваженого із захисту державної мови. У разі, якщо провина порушника буде доведена, його чекає попередження. А в разі повторного порушення протягом року складається протокол і накладається штраф у розмірі 300-400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз це 5100-6800 грн).

У законі також йдеться, що “на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × 4 =