13 січня прийнято збиратися за сімейним столом, відзначаючи Щедрий вечір, а 14 січня вранці чоловіки йдуть посівати.

Що готувати на Старий Новий рік

Вечір 13 січня називається Щедрим, тому наші предки не скупилися на смакоту. На стіл  готували багато страв, щоб весь рік був ситим і сприятливим.

Не варто забувати і про кутю, яка повинна бути присмачена непісними інгредієнтами. А вареники, наприклад, робили з сюрпризами, клали в них нитки (до дороги), гроші (до багатства), цукор (до солодкого життя), квасолю (до дітей).

Серед страв, які прийнято готувати на Старий Новий рік, виділимо такі: пироги, млинці, холодець, грибні страви, вареники, пиріжки.

Традиції на Старий Новий рік

На Старий Новий рік українці ходили один до одного посівати.

Примітно, що посівати на щастя і благополуччя дозволялося тільки чоловікам і хлопчикам, а жінки залишалися вдома, щоб зустріти тих, хто посіває, і нагодувати в знак подяки. Крім того, на Новий рік за старим стилем прийнято залагоджувати конфлікти, просити вибачення, миритися.

Чи буде вихідний на Старий Новий рік 2021

Ні 13, ні 14 січня ми не будемо відпочивати, оскільки Старий Новий рік не є офіційним святом. Проте в деяких пологівських колективах чоловікам дозволяється залишатися вдома: всеодно після посівання та щедрого частування на роботі з них діла не буде.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

12 + four =