Я дуже люблю новорічні свята, особливо Різдво, коли за столом збирається уся родина.  Люблю приймати кутювальників, але інколи вони просто виводять із себе.

Йдуть від самого обіду  і майже до першої зірки. Нерідко по троє-четверо і здебільшого мені незнайомі. Майже ці ж самі приходять і наступного дня колядувати. Більшість, заходячи до хати, не вітаються.  До пуття не знають колядок, зате дивляться, скільки грошей їм даю та чи дорогі цукерки.

Минулого року, якраз на Різдво, в нас гостювала тітка з Італії. Вона як побачила, скільки вечірників впускаю у дім, одразу ж поцікавилася:

– Ти що, всіх їх запрошувала?

– Та, які, – кажу, – запрошувала! Вже ось нічого давати, а вони все йдуть і йдуть. Завтра прийдуть ще й колядувати.

Вона одразу почала розповідати, що в Італії вечерю носять тільки родичам, а колядують лише запрошені, а такого балагану, як у нас, немає.

Я й сама розумію, як тяжко для сімейного бюджету приймати дітвору у різдвяні свята. Традиція традицією, але ж гаманець не гумовий. Ми з чоловіком заробляємо не дуже багато, а тут ще й ці непередбачені витрати. Чоловік вже не раз говорив, щоб відчиняла двері не всім підряд, а ще краще, аби їх закрила і світло відключила, як це робить багато людей, бо після свят доведеться самим іти колядувати.

Не знаю. Мабуть, в цьому році так і буде: цукерки дорогі, пекти самій також недешево, гривню-дві вже не даси. Може впущу до хати двох-трьох кутювальників, а інші хай звиняють.

Ольга Є., м.Пологи

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × two =