Зранку неділі в Оріхові відбулася акція протесту. На площі Соборній, з 8-ї ранку зібралося близько півтори сотні оріхівців. Мітингувальники вийшли висловити своє обурення та незгоду з підвищенням цін на газ та електроенергію. Організаторами акції виступили кілька оріхівських активістів. Долучалися до зібрання не тільки жителі міста, а сільських територій і всієї оріхівської громади.

Зростання комунальних тарифів в країні люди вважають незаконним та безпідставним. Тариф майже 10 грн за куб газу, тариф на транспортування люди вважають “неадекватними”, особливо в українських реаліях, де мінімальна пенсія не дотягує й до двох тисяч гривень. Різке підвищення ціни на електроенергію також неабияк позначиться на гаманцях людей. На площі Оріхівці емоційно критикували чинну владу, яка всіма способами намагається погіршити життя українців.

 

Присутні поставили підписи на документі, в якому виклали головні вимоги:

– заборонити незаконне підняття цін на природний газ та електроенергію;

– повернути всі пільги по споживанню природного газу та електроенергії населенню України, довести норми пільг до логічного для споживання;

– заборонити приватним підприємствам знімати плату з населення за транспортування газу;

– повернути до державної власності облгази та обленерго;

– надати повний та детальний розрахунок цін на газ і електроенергію, що постачається для населення в Україні й за кордон;

– усунути порушення вимог статті 22 Конституції України шляхом вжиття необхідних заходів для внесення змін та доповнень до законів України про ринок електричної енергії, та про ринок природного газу. Привести у відповідність підзаконні нормативно-правові акти.

Документ направлять до центральних панівних офісів Києва, зокрема до Офісу Президента та Кабінету Міністрів.

У бік Оріхівської місцевої влади активісти також висунули кілька вимог:

– скликати позачергову сесію та прийняти рішення про направлення звернення до Президента України, Кабміну й народних депутатів;

– повернути у власність територіальній громаді міста Оріхів та передати на позабалансовий облік управлінню господарства Оріхівської міської ради майно підзвітної газової мережі.

Щодо останнього активісти пояснили:

– В разі ухвалення такого рішення нашою місцевою владою та депутатами, це дасть людям наступне: на базі нашого комунального підприємства, наприклад, буде створено окрему газову службу з особовим рахунком. На нього люди будуть сплачувати плату за доставлення газу, однак ці кошти не будуть йти в нікуди, як це є сьогодні. Вони залишатимуться у громаді та будуть направлені на обслуговування газової мережі нашої громади. Буде змога встановлювати раціональні тарифи. Подібна практика на сьогодні вже є у місті Мукачево, де газова мережа була передана у муніципальну власність міста. Це все не складно зробити, якби тільки цього захотіла наша влада, — зазначив один зі співорганізаторів акції, оріховець Микола Несчетний.

Перекривати трасу та блокувати рух транспорту цього разу  мітингарі не стали, однак акцію назвали попереджувальною та зазначили: якщо вимоги мітингарів не буде почуто, люди вийдуть протестувати на площу ще не один раз.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

three × 5 =