З появою дитини в родині (а часто ще й до народження малюка) розгортається дискусія, яка часто переходить у мирні та не зовсім мирні суперечки щодо того, як назвати дитину. У ролі порадників виступають близькі та далекі родичі, друзі й приятелі, колеги та знайомі, які пропонують свої варіанти, групують імена на красиві, канонічні, милозвучні, рідкісні або модні, давні українські або нові запозичені, «щасливі» або «нещасливі».

Вагомий вплив на пересічних батьків мають модні тенденції, продиктовані відомими виконавцями, гумористами. Зірка «Дизель-шоу» Яна Глущенко назвала сина Тамерланом, виконавиця Гайтана донечку – Сапфір-Ніколь, дочка Світлани Лободи має ім’я Тільда, Аніти Луценко – Мія, син Анни Сєдокової – Гектор. Журнали та сайти для батьків публікують численні поради, як обрати «найжіночніше» або «сильне» ім’я, як не прогадати з найбільш рідкісним або найбільш модним іменем. Серед імен, якими радять називати, трапляються Амур, Аріела, Гектор, Нана, Резеда, Тата, Уленгія та ін. Такий інтерес зумовлений тим, що ім’я обирають на все життя, а також тим, що від чоловічих імен в майбутньому буде потрібно утворити іменування по батькові.

Ми поцікавилися в пологівців у соціальних мережах, якими нестандартними, креативними, маловживаними іменами вони назвали своїх дітей, чим керувалися при виборі та ось які відповіді отримали.


Лев – цар і хоробре мишенятко

28 січня Льовушці Цукану, котрий мешкає з батьками в місті Пологах, виповниться 2 рочки. Чому малому дали таке рідкісне ім’я?
– Ще під час вагітності мені наснився сон, що в мене син і я називаю його Льовою, хоча на той час ще не знала, хто в мене буде – хлопчик чи дівчинка. Над іменем для сина задумались лише, коли він народився. Оскільки чоловіка звати Ілля, підбирали ім’я, яке було б співзвучне з іменем по батькові Ілліч. Пропонували варіанти і своїм батькам, а потім спинилися на імені Лев, яке мені наснилося. Батьки також із ним погодились: якщо вже воно мені наснилося, то так тому і бути, тим більше, що чимало знаменитостей також звати Левами – Лев Лещенко, Лев Толстой, Лев Дуров, Лев Яшин.
Тим часом чоловік порився в Інтернеті, поцікавився цим іменем – і характерні риси носіїв Іллі сподобались: всі Леви – лідери, сміливі, хоробрі. Хоч нашому Льовушці ще немає двох рочків, але за характером він, дійсно, такий. Коли бабусі телефонують і цікавляться, як там Льовушка, чи ніхто його не зобижає, то у відповідь тільки сміємося, бо ще треба розібратися, хто кого зобижає? Все в нашій сім’ї крутиться довкола Льовушки: він – головний, він у нас як цар. Лідерські риси характеру проявляються навіть, коли буває з іншими дітьми, а хоробрість та сміливість – під час гри. Коли граємо з ним в доганяли і говоримо, що за ним біжить динозавр, син, замість того, щоб втікати, сам нападає на нього. За хоробрість та сміливість ми прозвали його з Іллею хоробрим мишенятком. І про те, що дали дитині саме це ім’я, ніскільки не шкодуємо,з любов’ю та захопленням розповіла про свого синочка Лева Ілліча молода матуся Ірина ЦУКАН.

Королевське ім’я – Стефанія

Пологівчанка Яна ПІМКОВА ім’я своєї, тоді ще майбутньої донечки, вперше почула по телебаченню, і одразу ж зрозуміла, що саме так назве свою крихітку. На той час дівчина була на п’ятому місяці вагітності:

– Стеша – так ласкаво та ніжно прозвучало це ім’я, що я одразу ж зрозуміла як назву доню. Народилась вона 27 липня минулого року. Зараз їй вже п’ять місяців. Дівчинка дуже швидко розвивається. Приміром, в три місяці ми вже самостійно перекидались на животик, а в чотири – у Стеши вилізли перші два зубики.
Дуже полюбляємо з донечкою прогулянки на свіжому повітрі. Але зараз, під час карантину, на жаль, дозволяємо собі погуляти лише годинку і одразу ж додому. А хочеться і по магазинах пройтись, і в центрі досхочу нагулятись.
Стєжок, Стєшочєк, Стешуля, Стефаніда – саме так називають маленьку Стефанію її батьки та рідні. Одне ім’я, а стільки варіантів!
В інтернет-джерелах це ім’я відносять до королівських, адже його носіями були жінки високих титулів. Наприклад, так звали королев Португалії, Наварри та Ієрусалиму, а також принцес Монако та Бельгії.

Моісей – ім’я послане долею

Коли 7 років тому цей хлопчик з’явився на світ, то близько 2 тижнів він був без імені. Мама його ласкаво називала синочком, горобчиком, сонечком, а з іменем визначитися не могла.
Взагалі, коли я дізналася, що вагітна, то дуже чекала на дівчинку, адже у мене вже було 2 синочки. Мося під час УЗД постійно відвертався, тому ми довго не знали, хто ж там сидить. Для дівчинки я вже ім’я підготувала. Оленкою хотіли назвати. Але під час одного з останнього УЗД мені повідомили, що я чекаю на хлопчика. Тоді я дуже засмутилася, плакала навіть. Ніякі чоловічі імена не розглядала. А коли ми з новонародженим синочком приїхали у гості до моєї мами, на очі мені потрапила книга з іменами та їх значенням. Я почала дивитися по даті народження і там побачила це ім’я.
Тоді ми тільки посміялися. Але коли час прийшов йти реєструвати дитину, ми, не задумуючись, назвали його Моісеєм. Моя мама довго відмовлялася у це вірити, їй страшенно не подобалося ім’я, яким ми назвали її онука, переживала, що усі будуть його дражнити. Зараз Моісей ходить до 2 класу, до цього був у дитячому садочку і ні разу мого сина ніхто ніяк не обізвав. Зараз усі нестандартно підходять до імені дитини, вони усі – унікальні особистості, – розповідає мама Валентина про свого синочка Моісея ДИМАРЕЦЬКОГО.

Лія – дівчинка з ангельським характером

– Ще коли з чоловіком зустрічалися, подивилися фільм, в якому головну герої-ню звали Лією. Це ім’я мені сподобалося, і я сказала: якщо народиться донька, назву Лією, а чоловік загадав, якщо буде син, то Нікітою. Так все і сталося. Зараз у нас і 8-річна донька Лія, і 2-річний син Нікіта.
У Пологівському відділенні РАГСу, де я працюю, під час реєстрації доньки відкрила словник і побачила, що ім’я Лія є і не потрібно ставити відмітку, що дитину названо за бажанням батьків. Коли хрестили, з’ясувалося, що воно ще й православне, церковне, бо був святий, котрий мав дружину Лію.
їЩо означає це ім’я, який характер мають ті, хто його носить, мене не цікавило. Воно мені сподобалось – і все. Претензій від доньки також не маю. Лія лише інколи сміється, що, бува, її перепитують: як – Ліля? І вона уточнює, що Лія. Ми ж вдома на неї кажемо: Лієчка, Ліюся. Вона в нас дуже тиха, спокійна, неконфліктна, не- проблемна дівчинка з ідеальною поведінкою, яку ми дуже любимо, – розповіла про донечку Лію Олександрівну ЛУБЕНЕЦЬ її мама Ірина.

Тіана – щастя, на яке чекали кілька років

Маленьке сонечко, найулюбленішу в світі донечку родина Крістіни та Дмитра СМІРНОВИХ чекала три роки.
– Я завжди мріяла саме про донечку, з дитинства подобалося ім’я Тіна. Коли ми дізналися, що нашу родину незабаром відвідає лелека, то почали вибирати імена. Чоловік – хлопчачі, бо хотів сина, а я – дівчачі, тому що сподівалася, що буде саме дівчинка. Хотілося для своєї дитини вибрати щось красиве та милозвучне. Допоміг Інтернет. Тільки побачила ім’я Тіана, одразу вирішила, що назву донечку саме так, – говорить мама Крістіна.
Тіані лише 8 місяців, народилася дівчинка 4 травня. Але вже має непосидючий характер, дуже активна, все дитину цікавить, бо пізнає світ. Дуже вимоглива до батьків, якщо щось не подобається, то усім своїм виглядом це показує, але поки що, крім, як сказати: «баба бу і Вова» (хто такий Вова батьки не знають), своє невдоволення висловити не може.
А ще дівчинка дуже полюбляє тварин, у захваті від домашнього песика. І він ій відповідає взаємністю.
Сподіваємося, що пройде кілька років і Тіана Дмитрівна доб’ється неабияких висот у житті, тато з мамою будуть пишатися своєю розумничкою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen − 12 =