Екзотичні, привезенні з-за кордону, вже звичні нам квіти… яких тільки видів рослин немає у саду Ольги Кейди. Сад розташований біля дому Ольги, у центрі Федорівки та добре відомий місцевим жителям. Федорівці вважають його місцевою родзинкою. На своїй присадибній ділянці жінка виростила сотні видів рослин.

Цією справою Ольга зайнялась років з 15 тому, як тільки придбали житло.

  • Коли я виходила з будинку і бачила біля себе захаращену територію, я розуміла, що так бути не може. Вона мене відверто дратувала. Тоді я й взялася за цю ділянку. Спочатку тут ми посадили фруктовий сад, а ці роки, що тут тільки не росло. А ось 2 роки тому я зовсім змінила вигляд саду і його направлення. Зараз у мене 2 напрямки – це сукуленти та хвойні рослини. Мій сад – це вже залежність, від якої неможливо позбутися. Я постійно його вдосконалюю, розширюю та додаю все нові й нові види рослин, які вважаються екзотичними, але у нашому кліматі чудово вживаються. Тільки у цьому році я купила більше 60 видів хвойних рослин. Це все мені вилилось у кругленьку суму, – розповідає Ольга.

Сад Ольги – це задоволення для очей. До неї в гості приїздять з усіх усюд, щоб помилуватися красою та відпочити душею, у саду проходять шкільні фотосесії та уроки природи й екології.

  • Сад – це моє хобі, моя віддушина, яка забирає не тільки весь мій час, але й чимало фінансів. Одного разу я себе зупинила на думці, що постійно замовляю все нові й нові рослини. Тоді я прийняла рішення, щоб сад заробляв сам на себе. Я залишки рослин зі свого саду продаю, а на ті кошти, що заробила, купую нові рослини. Доставка пошти нових саджанців у мене практично щоденно, щоденно й я відправляю рослини по всій Україні. Але, ще я не можу з 100% впевненістю сказати, що цих грошей, які пересилають мені за саджанці вистачає на мої замовлення. Наприклад, маленький відщіпок йовібарбі може коштувати 160 гривень. Нещодавно я зробила собі композицію, яка компактно висадила у горщику. Так ось за таку композицію я віддала 1200 гривень. І це просто крапля в морі з усього цього саду. Тільки весною я закупила на 10 тисяч гривень сукулентів, – розповідає жінка. – Нехай він не буде ботанічним в класичному розумінні цього слова, але сад повинен бути. Невеликий, гарний, з різними тематичними куточками, обов’язково з масою первоцвітів. Те що є у моїй голові, і те, що є зараз – це лише далеко не ідеал. Зараз працюємо над лавочками, альтанками, – розповідає про свою мрію Ольга.

Доглядати за садом жінці допомагає уся її родина. І діти вже несуть цікавої форми камінці додому, й чоловік підтримує жінку у цій справі. Про всі секрети садівництва Ольга дізнається з інтернету та вже зі свого досвіду. Ні на які спеціалізовані курси не ходила. На досягнутому зупинятися не збирається, а навпаки хоче, щоб її сад розвивася.

  • Колись мій синочок Толя запитав навіщо я так багато зусиль витрачаю на сад, якщо могла б цей час витратила на відпочинок. А я з ним і поділилася своєю мрією. Хочу, аби з роками цей сад розрісся, і щоб люди приїздили сюди, милувалися ним та знали, що все можливо зробити, якщо тільки захотіти. Щоб цей сад став символом мотивації до дії, – говорить Ольга.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

eighteen + one =