Продовжую нашу рубрику «Крізь призму років», присвячену 90-й річниці газети. В ній ознайомлю з новинами, про які писала районна газета в 30-ті, 50-ті, 70-ті, 90-ті та 2000-ні роки. Адже, погодьтесь, цікаво дізнатись, які теми хвилювали пологівців у ті роки.

Цього разу до моїх рук потрапив випуск газети «Радянське село», що побачив світ 25 листопада 1965 року. Тоді районка виходила тричі на тиждень на 4-ох сторінках: у вівторок, четвер та суботу.

На першій сторінці газети відзначили доярок колгоспу «Росія», які значно перевиконали норми надоїв молока, чим заслужили місце на першій шпальті.

У рубриці «На допомогу пропагандистам» (досить популярній на той час) у статті «Учбові плани та література» кабінет політичної освіти РК КП України надав свої рекомендації (!) щодо тем занять на грудень. Усі теми були присвячені біографії В.І.Леніна, політиці СРСР, історії КПРС та ленінським вченням про партію. Ось такі цікаві теми вивчали учні тогочасних шкіл. Не те що зараз…

Не обійшли осторонь і шкільні буфети. Зокрема, згадали про товариша Устименка, повара їдальні школи №1, роботу якого розкритикував батьківський комітет і звинуватив у погіршенні якості страв та звуженні їх асортименту. Цю проблему розглянули на засіданні виконкому районної Ради депутатів трудящих, але в ході обговорення фактів зловживання з боку повара їдальні не підтвердили. АЛЕ автор статті з цим не погодився і висловив свої сумніви щодо чесності роботи товариша Устименка.

На прикладі цієї статті ми бачимо, на якому рівні вирішували проблеми недобросовісної роботи нещасного повара шкільної їдальні в 1965 році. Зараз, мабуть, все обійшлося б лише невдоволенням учнів і максимум – зауваженням працівникові з боку адміністрації чи батьків. У райраді точно б це питання не розглядали.

Окрім того, в око впала стаття «У віршах – думки і поривання». Поясню, чому. Зараз, коли до редакції «Пологівських вістей» приносять вірші місцеві поети-початківці чи відомі майстри пера, ми залюбки їх друкуємо в рубриці «Творчість земляків». Критикою займаються самі читачі. А ось 55 років тому журналіст «Радянського села» давав оцінку віршам та критикував їх на сторінках газети. Галина Шашко з села Чапаєвки (нині Воскресенка), Ганна Корхова з Магедового, Лідія Загора із Поліг та Володимир Книрик, робітник «Сільгосптехніки», надсилаючи в редакцію свої вірші, мабуть, не очікували на жорстку критику з боку газети. На думку автора статті (він не вказаний), автори писали не конкретно, вживали загальні вислови, не завершували свої думки. До речі, самі вірші так і не надруковані. Зате розкритиковані. Детальніше читайте на фото №2. Мабуть, після такої статті я б покинула писати…

На противагу попередній статті, поряд написано про відмінну роботу дружинників з Магедового, які швидко та оперативно затримали крадія з поїзда Одеса-Ясинувата, котрий, «прихопивши» речі одного  пасажирів, зійшов на станції Магедове та намагався збути награбоване.

Про новини «Радянського села» 50-річної давнини читайте в наступних випусках «Пологівських вістей».

Ірина РАБОТЯГОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 × 3 =