У березні 2020-го року керівники 23-х об’єднаних територіальних громад Запорізької області підписали Меморандум про співпрацю в реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади». Мрія про муніципальну поліцію або офіцера, який практично весь час перебуває на місці, займається патрулюванням, пошуком зниклих, складає адмінматеріали за порушення правил дорожнього руху, оперативно реагує на злочини, домашнє насильство тощо, в громадах виникла з моменту їх створення. Цей проєкт Національна поліція України започаткувала за підтримки партнерів із США та Канади.

Всі офіцери успішно закінчили навчання у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ. Три місяці проходили фахову підготовку й отримали свідоцтво про закінчення курсів спеціалізації дільничних офіцерів поліції та надання домедичної допомоги. У Пологівському районі участь у проєкті взяли дві громади – Воскресенська та Федорівська. Офіцер вже почав роботу на території Воскресенської ОТГ, а у Федорівці його поки що немає.

Молодий, цілеспрямований та впевнений у собі

У Воскресенській ОТГ роботу офіцера громади три тижні тому розпочав 29-річний Антон Мандрич. Родом з м. Оріхова. Молодий чоловік має досвід роботи у правоохоронній системі. З 2013 до 2020 року працював у органах поліції Запорізької області. У 2020-му успішно пройшов навчання та відбірковий конкурс на посаду поліцейського офіцера Воскресенської об’єднаної територіальної громади.

З питань правового захисту населення, а також для отримання консультації місцеві можуть звертатися до нього цілодобово (066-297-26-05, 068-110-81-40).

Поліцейська станція у селі Воскресенці міститься по вулиці Залізничній у приміщенні колишньої котельні. У будівлі кілька кімнат. Силами громади там здійснили ремонт, забезпечили робоче місце офісною технікою. В одній із кімнат офіцер проводить прийом громадян. Антон Мандрич розповів “Пологівським вістям” про основні завдання своєї роботи на території.

– Насамперед, робота поліцейського офіцера – це допомога громаді. Суть не в кількості складених ним протоколів, а в тому, щоб офіцер брав активну участь у житті громади. Багато хто думає, що офіцер громади – це той самий дільничний. Це не так. Крім функцій покладених на дільничних, в офіцера дуже широкий спектр роботи й завдань. Так, я слідкую за правопорядком, складаю адміністративні протоколи, однак беру на себе і ювенально-превентивну функцію. Тісно співпрацюю з соціальними службами громади, надаю за необхідності юридичні консультації. Дійсно, на зв’язку з населенням майже цілодобово.

Роботи у поліцейського офіцера громади справді багато. Наразі він забезпечений формою, табельною зброєю та всім необхідним від Нацполіції та громади. Очікує офіцер на службовий спеціально оснащений автомобіль, що має надати держава. Контроль законності прийнятих офіцером громади рішень здійснюватиме куратор підрозділів превентивної діяльності Головного управління Нацполіції. Від керівника відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУ НП він отримуватиме методичну та практичну допомогу. Водночас поліцейський офіцер громади звітуватиме мешканцями ОТГ з питань забезпечення їхньої безпеки. До виконання невластивих йому функцій (конвоювання, охорона адміністративних будівель та громадського порядку в обласному центрі) офіцера громади залучати не будуть.

Якщо, наприклад, ситуація потребуватиме допомоги, офіцер громади може викликати патруль Пологівського відділення поліції. Як розповів Антон Мандрич, за перші три тижні роботи в громаді звернення вже були. Чоловік труднощів не боїться, адже чітко розумів мету і цілеспрямовано йшов до її реалізації.

– Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими, – говорить молодий офіцер громади. Він активно вивчає територію, людей і готовий до плідної, чесної й корисної співпраці з громадою.

 Де офіцер для Федорівської ОТГ?

   У Федорівській громаді  також підготувалися до зустрічі з офіцером. Знайшли та виділили необхідне приміщення, провели там гарний ремонт. Організували все необхідне для роботи офіцера, однак місце поки що пустує. Як розповів сільський голова Володимир Черноус, проблема з кадровим забезпеченням. Двоє претендентів на посаду офіцера Федорівської громади не пройшли конкурс та не змогли претендувати на це місце роботи. Тож у Федорівській ОТГ поки ще чекають на появу гідного кандидата та сподіваються на підтримку у цьому питанні Головного управлінням Національної поліції в Запорізькій області, з яким ще у березні було підписано Меморандум про співпрацю.

Катерина ПЕТРЕНКО.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

16 − four =