Пологівські вісті Місто Почали діяти нові правила дорожнього руху: що змінилося

Почали діяти нові правила дорожнього руху: що змінилося

0
1532

Вступили в силу зміни до правил дорожнього руху. Відповідно до них пішоходи в обов’язковому порядку повинні носити світловідбиваючі елементи на одязі, а пасажири автомобіля повинні пристібатися не тільки ременями безпеки. Передбачені також нові дорожні знаки.

Про це повідомляє UBR.

Велосипедисти отримали більше прав

Зміни до правил дорожнього руху дозволяють велосипедистам користуватися виділеною смугою для руху маршрутних транспортних засобів – з “дороги із смугою для руху маршрутних транспортних засобів” вона стала “дорогою, на якій по спеціально відведеній смузі здійснюється рух транспортних засобів за встановленим маршрутом, і велосипедистів”. Рух такою смугою здійснюється попутно загальному потоку транспортних засобів.

Світловідбивачі для пішоходів

Пішоходи, які рухаються узбіччям дороги або по проїжджій частині, тепер зобов’язані мати на своєму одязі світловідбиваючі елементи в темний час доби та в умовах недостатньої видимості. Раніше ця норма мала рекомендаційний характер і допускала використання таких елементів “по можливості”.

Нова норма чітко зобов’язує пішоходів позначати свою присутність на дорозі заздалегідь за допомогою спеціальних світловідбивних елементів на одязі, видимих ​​водіям. Якщо раніше в разі ДТП за участю пішоходів могли висувати різноманітні версії, хто винен, то зараз, якщо водій каже, що не помітив пішохода, вину будуть визначати на підставі факту: були на одязі пішохода світловідбиваючі елементи чи ні.

Засоби пасивної безпеки

Нові правила скорочують перелік осіб, які мають право не пристібатися ременями безпеки. Тепер пристібатися зобов’язані не тільки водії і пасажири таксі, а також особи, які навчаються водінню, але не перебувають за кермом. Раніше вони могли цього не робити.

Також пасажирів зобов’язали користуватися не тільки ременями безпеки, а й усіма “засобами пасивної безпеки (підголівниками, ременями безпеки, де їх установка передбачена конструкцією)”.

Мотоцикл з коляскою в 16 років

Нові правила змінюють категорії деяких транспортних засобів. Мотоцикл з боковим причепом (т.зв. коляскою) перенесений з категорії В1 в категорію А. Це означає, що якщо раніше на такому виді транспорту можна було їздити з 18 років, то зараз це право є і у осіб молодшого віку: транспортними засобами категорії А дозволяють користуватися тим, кому виповнилося 16 років.

В окремих випадках дозволяється змінювати місце розміщення заднього номерного знака. Його можна розміщувати на додатковому устаткуванні, призначеному для тимчасового перевезення багажу або вантажу.

Також змінюються правила перевезення небезпечних вантажів, посилені вимоги до осіб, які навчають водінню, а також до транспортних засобів, які використовують для навчання.

Заміна знаків

В Україні з’явиться новий дорожній знак. Так, застережливий знак 1.40 “Кінець дороги з удосконаленим покриттям” замінюється новим знаком “Зміна дорожнього покриття”.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

five + 5 =