Чтиво на вечір: як склалася доля єдиного сина Анни Герман

0
482

Вражаюче чистий і ніжний голос Анни нікого не залишав байдужим, і в Польщі її навіть прозвали Білим ангелом. У зірки радянської естради і улюблениці мільйонів Анни Герман була одна дитина – син. Як склалася його доля і що про нього відомо.

Цей факт мало кому відомий, але одна з найвідоміших радянських співачок народилася в Узбекистані. Потім її мати вийшла заміж вдруге, і сім’я переїхала до Польщі.

У цій країні майбутня співачка виросла і здобула освіту. Але все своє життя жінка пов’язала з Радянським Союзом.

Не можна сказати, що доля артистки склалася легко і просто. А свою дитину вона так і не побачила дорослою. Коли співачки не стало, йому ледь виповнилося 7.

Попросив подивитися за валізами

Зі своїм майбутнім чоловіком, інженером Збігнєвом Тухольських, Анна познайомилася на пляжі у Вроцлаві, де той перебував у відрядженні. Збігнєв вже мав їхати додому, але спекотний день давав про себе знати – чоловік відправився на міський пляж, щоб викупатися; ось тільки речі заважали. Тухольский сам вибрав свою долю серед численних дівчат на пляжі. Здавалося б, звичайна справа: попросив доглянути за валізами, але це зіграло величезну роль в їхньому подальшому житті.

Закохані довго листувалися, передзвонювалися і зустрічалися, хоча жили в різних містах. Він – в столиці Польщі, Варшаві, вона – у Вроцлаві з матір’ю і бабусею.

Збігнєв триалий час не був знайомий з родиною своєї коханої і навіть не знав про її пристрасть до співу. Як зізнається сам Тухольский, в ньому міцно засіла думка, що Анна буде геологом.

Але з тих пір, як Анна вперше заспівала в його присутності, Збігнєв став супроводжувати її на гастролях, підтримувати і всіляко допомагати. У своїх інтерв’ю Збігнєв розповідає, що абсолютно нічого не розумів в музиці, проте спів Герман пробудило в ньому якусь чуттєвість.

Тухольский і Герман жили в неофіційному шлюбі 12 років, поки все не змінив трагічний випадок. Незважаючи на свою широку популярність, заробляла Анна трохи, зі Збігнєвим вони тулилися в однокімнатній квартирі. Анна все життя була одержима мрією про власний будинок, тому уклала трирічний контракт з італійською компанією звукозапису, хоча часто зізнавалася, що відчуває себе від цієї співпраці вичавленим лимоном.

Через рік після цього співачка потрапила в серйозну аварію, яка перевернула її життя. Герман отримала множинні складні переломи, травми внутрішніх органів і 12 днів пробула в комі.

Лікарі ставили невтішні діагнози, але тоді все обійшлося. Анна півроку пролежала нерухомо в гіпсі, весь цей час з нею поруч був Збігнєв, він же і вчив її заново ходити, говорити, намагався допомогти коханій відновити пам’ять, включаючи її пісні.

Організатор концертів Анни Герман в СРСР Алла Бегалієву досі згадує, як допомагаючи співачці переодягатися, бачила її шрами. На її спині не було живого місця. Цілих три роки Анна намагалася встати на ноги.

Можливо, ця страшна автокатастрофа стала поштовхом для Збігнєва і Анни. Вирішивши більше не відкладати на потім, навесні 1972 року вони нарешті одружилися, а через два роки Анна дізналася, що вагітна. Незважаючи на те, що лікарі відмовляли її від пологів (на той момент Ганні було вже 39 років, і наслідки аварії давали про себе знати). Жінка народила здорового малюка.

Очень поздний особенный ребенок. Как сложилась судьба единственного сына Анны Герман

Він був спокійним, але любив гратися на самоті. Батьки помітили, що він уникає галасливих компаній. Вже потім був поставлений діагноз аутизм.

Анна воювала з онкологією до останнього. Медики їй діагностували рак кісток. Чоловік був змушений піти з роботи для того, щоб доглядати за своєю коханою. Коли Герман пішла з життя, її синові, Збігневу-молодшому (Збишеку), було всього 7 років.

Цінувала кожну хвилину, проведену з чоловіком та сином, і щастю молодих батьків не було меж!

Анна складала для сина колискові, написала казку, малювала казкових персонажів.

Хлопчик залишився жити з батьком. Збігнєв-старший так і не зміг побудувати стосунки з іншою жінкою. Анна була єдиним коханням в його житті. Також він боявся травмувати дитину, привівши в будинок чужу жінку. Виховувати сина йому допомагала теща. Спочатку стосунки у цих двох людей не склалися, але після смерті співачки Ірма і Збігнєв стали жити в одному будинку і виховувати дитину.
Зараз синові Анни Герман 44. Він живе у Варшаві, в одному будинку з батьком. У нього немає ні дружини, ні дітей.

Незважаючи на те, що ця людина має проблеми зі спілкуванням, він зміг отримати диплом історика. Збігнєв-молодший з раннього дитинства цікавився всілякими механізмами. Особливо сильне враження справила на нього поїздка з Москви до Варшави в кабіні машиніста. Він вивчає історію залізниць, а також є організатором різних виставок і конференцій. Збігнєв Тухольский-молодший пише книги і викладає в одному з польських вузів.

Діагноз, поставлений лікарями в дитинстві, нікуди не подівся. Чоловік дуже насторожено ставиться до незнайомих людей. У нього дуже обмежене коло спілкування і мало друзів. Також Збігнєв ніколи не спілкується з журналістами.

Очень поздний особенный ребенок. Как сложилась судьба единственного сына Анны Герман

Збігнєв-молодший відмовляється слухати пісні Анни, після того, як вона померла. Чути голос рідної і коханої людини, якої ніколи не буде поруч, дуже важко.
Сім’я живе дуже скромно. Чоловік і син могли б продавати інформацію про життя артистки, але ніколи цього не зроблять. Вони обидва дуже її любили, щоб продавати суспільству подробиці її особистого життя.

Зі спогадів чоловіка Анни Герман

У кімнаті панувала напівтемрява. На ліжку лежить, забувшись у напівсні, жінка з довгим волоссям і блідим, схудлим обличчям. Навряд хтось із сторонніх впізнав би у ній світову зірку Анну Герман.

Але для нього вона була все тієї ж Ганнусею – красивою, світлою, доброю, найулюбленішою на світі.

Анна Герман и Збигнев Тухольский - долгое эхо друг друга

Збігнєв до останнього сподівався, що ангели-хранителі знову її врятують, як це було після автокатастрофи в Італії. Він годинами молився за її здоров’я і просив не забирати у маленького сина матір, просив взяти його життя взамін на Анине. Але все було марно…

Анна померла 25 серпня 1982 року рівно день у день через 15 років після жахливої ​​ДТП в Італії.

Коли вдівця співачки просять кількома словами розповісти про дружину, він з подивом відповідає:

«Хіба все, що хочеш сказати про мою Ганнусю, можна вмістити в кількох словах? Моя Ганнуся всіх любила, була звичайною, теплою, сердечною людиною. Мені весь час здається, що вона керувалася тим, що у Господа Бога, як [вона] вважала, є найважливіша заповідь: люби ближнього, як самого себе. Вона нікому нічого не зробила поганого, ні до кого не ревнувала, нікому не заздрила, не гнівалася ні на кого, навіть якщо був привід».

За матеріалами інтернет-видань

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 × 2 =