Ми нерідко подаємо на сайті «Пологівських вістей» прогнози погоди від метеорологів станції “Кирилівка”. А ось про станцію, про колектив, чим він займається, майже ні слова. Напередодні Дня працівників гідрометеорологічної служби наш кореспондент поспілкувався телефоном з керівником метеостанції Наталією ГОНТАР і почув чимало цікаво.

Систематичні цілодобові метеорологічні спостереження на території нашої області проводять 7 станцій, розташовані в Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську, Гуляйполі, в Пришибі Михайлівського району, в Ботієві Приазовського району та в селі Семенівці нашого району. Вони містяться далеко від автомагістралей, висотних будівель, що дозволяє отримувати достовірну інформацію про температуру повітря, атмосферний тиск, швидкість вітру та ін.

Кирилівську метеостанцію створено одну з перших в області в серпні 1923 року згідно з розпорядженням тодішнього керівництва регіональної (нині – Придніпровської) залізниці, яке потребувало інформацію не лише про напрямок вітру, висоту снігового покрову, температуру повітря, а й …залізничних рейок. З часом потреба у вимірах температури рейок відпала, проте натомість з’явилися інші, оскільки нині метеослужбу підпорядкували Міністерству надзвичайних ситуацій України.

– З 1 вересня 1991 року метеостанція “Кирилівка” працює згідно з програмою другого розряду. Це означає, що цілодобово проводить метеорологічні спостереження за температурою та вологістю повітря, визначає атмосферний тиск, дальність видимості, хмарність, параметри вітру, здійснює спостереження за відкладами під час ожеледі та паморозі, температурою повітря на поверхні ґрунту, різних глибинах, вимірює радіаційний фон, кислотність атмосферних опадів. Крім метеорологічних, веде агрометереологічні спостереження за ростом, розвитком сільськогосподарських культур та запасами продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту, – розповідає Наталія Гонтар.

Незважаючи на багаторічну історію Кирилівської метеостанції, нею керувало всього лиш кілька людей. Одразу ж у післявоєнні роки її очолив А.Д.Кай. У 1951-му на пост заступила А.А.Храмова, у 1987-му – М.Г.Недовба, а з 2007-го начальником станції стала Н.В.Гонтар.

Нині у колективі, крім керівника Наталії Гонтар, трудяться технік-агрометеоролог Тетяна Кіптіла та п’ять техніків-метеорологів: Людмила Кучеренко, Алла Гапоненко, Олена Режко, Ольга Сидорашко та Ольга Кіптіла. Протягом доби через кожні три години вони проводять різноманітні спостереження і передають до Запоріжжя, де на підставі узагальнень семи станцій складають метеопрогноз для всієї області.

Так що на кирилівській станції працюють люди, які за будь-яких обставин залишаються на посту для того, щоб щохвилини відчувати «пульс погоди».

Лідія СЛАБИШЕВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

12 − 5 =