Пологівські вісті Місто Як проголосувати людині, що знаходиться на самоізоляції?

Як проголосувати людині, що знаходиться на самоізоляції?

0
340

Уряд затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів.

Відповідним рішенням, прийнятим на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 14 вересня, встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19.
Документ, зокрема, передбачає: проводитиметься опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг усім особам, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій.

На вході до приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування повинні знаходитися антисептики для рук. Також мають бути обладнанні місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

У приміщеннях буде нанесена розмітка, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра. Потоки виборців, на вхід та на вихід, повинні бути розділені. Крім того, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.

Виборці повинні дотримуватись протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення,  перебувати у респіраторі або захисній масці. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

Рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць. І користуватися особистою ручкою.

Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Відповідно до роз’яснень Міністерства охорони здоров’я України щодо форми довідки медичної установи про стан здоров’я осіб, які підлягають самоізоляціїї та виявили бажання проголосувати за місцем перебування
Пунктом 12 Порядку здійснення протиепідемічних заходів під час організаціїї та проведення виборів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641, передбачено,, що  виборцям, які підлягають самоізоляціїї відповідно до пункту 20 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” , рекомендується здійснювати голосування за місцем перебування.
Виборці, які виявили бажання проголосувати за місцем перебування, не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів повинні подати заяву з доданою довідкою медичної установи про стан їх здоров’я для прийняття відповідною дільничною виборчою комісією на її засіданні рішення щодо їх включення до витягу із списків виборців для голосування за місцем їх перебування.

Враховуючи зазначене, виборцям, які перебувають на самоізоляціїї та виявили бажання проголосувати за місцем перебування лікарем або закладом охорони здоров’я може бути видано:
– виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма первинної облікової документації № 027/о). затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2012 №110 “Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовують у закладах охорони здоров’я незалежно віж форм власності та підпорядкування”;
– або Витяг з Реєстру  медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.02.2020 №587.

Зазначені документи не повинні містити даних, які становлять медичну таємницю.

Шановні жителі Пологівського району!!!
Звертаємо вашу увагу на необхідність дотримання карантинних обмежень.
Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих.

За інформацією Пологівської РДА.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × 2 =