У цьому році село Пологи відзначило своє 225-річчя. Та мало хто навіть з корінних мешканців знає про нижче згадані факти з історії рідного села.

Ось які записи зроблено у книзі «Материалы для историко-статистического описания Екатеринославской епархии. Церкви и приходы прошедшего 18 века»:

“Заселення відноситься до 1795 року. За проханням уряду сімейні й осідлі із Переяславського повіту створили слободу з тією ж назвою, що і на батьківщині, тільки з додатком «Нові» Пологи. Завели сільську поліцію, селянську збірну хату і на початку 1798 року звернулися з проханням побудувати церкву в Нових Пологах.

Писар Самуіл Катрич, козак грамотій Марко Михайлович Горбатенко, титори – Матвій Штепа і Степан Тоцький, отаман Григорій Тимофійович Тоцький, уповноважений Леонтій Григорович Штепа, Трохим Іванович Коржанін звернулися з проханням на дозвіл побудувати в селі церкву.

Для поселення було виділено 6 тисяч десятин землі, а також була куплена полкова церква на 240 крб. у гарнізонного Обернібасова. Для церкви на річці Конці було відмежовано 120 десятин землі.

Новоросійський громадський губернатор Селюцький дозволив побудувати церкву Миколи Чудотворця, а диякон Круп’янський заклав фундамент і розпочав її будівництво 24 серпня 1798 року. В рік початку будівництва церкви в селі Пологах жило 813 чоловік населення, з яких 413 жінок, решта – чоловіки.

Переселенці були із Київського намісництва Переяславського повіту – із сіл Яненок, Дергунів і Чобіток – «вообще Пологами именуемые».

Так нині виглядає нова сільська церква.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

10 − nine =