У Пологах активізувалися шахраї: від чого застерігає пологівець

0
2172

Хотів би застерегти пологівців, аби не потрапили в розставлені сіті шахрая. Чоловік їздить на гарному авто  попід приватними гаражами. 

Представляється будівельником з Росії, який щось будував місцевому “крутяку”, зараз їде додому, але через те, що  інструмент не може провезти через митницю, спродується. Пропонує по 1000 гривень бензопилку «Штиль», перфоратор, набір інструментів, зварювальний апарат й багато іншого, за все разом просить 10 000 грн. Люди можуть потрапити на гроші, адже насправді все коштує дешевше, працюватиме до першої поломки, а кому претензії – потім шахрая не знайдеш та й нічого йому не буде.

Від редакції.

Чому ж не буде? З 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатної особи з розрахунку на місяць становить 2102 грн, то для норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень застосовується сума 1051 грн.

Відповідно до ст. 51 КпАП крадіжка чужого майна вважається дрібною, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 210,2 грн (0,2 х (50% х 2102)).

Якщо ж вартість викраденого майна перевищує 210,2 грн, настає кримінальна відповідальність.  Відповідно до ст.185 Кримінального кодексу таємне викрадення чужого майна карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (в санкції НМДГ становить 17 грн) або громадськими роботами на строк від 80 до 240 годин, або виправними роботами на строк до двох років, або  арештом на строк до 6 місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

19 − 7 =