На Пологівщині відзначили День визволення України від фашистських загарбників

0
870

Сьогодні, 28 жовтня, Україна відзначає важливу дату у своїй історії — День визволення від фашистських загарбників, національне свято, пов’язане з вигнанням військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Уперше День визволення України від фашистських загарбників у державному календарі свят з’явився в 2009 році. За 5 років до цього, в 2004 році, в Києві відбувся парад, присвячений 60-річчю  пам’ятної дати. Тоді в параді брала участь бойова техніка часів Другої світової війни, зокрема танк Т-34.

Відзначати пам’ятну дату на офіційному рівні у 2009 році запропонував тодішній міністр економіки Сергій Тігіпко. Сталося це 15 жовтня, а вже 20 жовтня цю ідею підтримав третій президент України Віктор Ющенко, підписавши Указ № 836/2009 про запровадження відповідного свята.

Відтоді День визволення України від фашистських загарбників відзначають у країні щороку 28 жовтня.

Цю дату було обрано не випадково. Саме цього дня в 1944 році з території України було вигнано останнього солдата нацистського рейху.

Згідно з офіційним формулюванням, свято запроваджено “з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу під час Другої світової війни”.

У Пологах сьогодні також до меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни керівники району, громади та організацій принесли квіти та хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих пологівців, які віддали своє життя, видворяючи нацистів за межі України.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × three =