Коронавірусна інфекція стрімко шириться країною. Щодня в державі реєструються антирекорди з захворюваності, а кількість нових випадків інфікування на добу вже перевищує позначку в чотири тисячі. Запорізька область з дня на день потрапить до «червоної» зони епідемічної безпеки.

При цьому, якщо COVID-19 нарощує темпи просто в геометричній прогресії, то влада, яка б мала стати на захист здоров’я нації, продовжує топтатись на місці. Як в перший день пандемії українці не можуть покладатись на вітчизняну медицину: лікарі не мають елементарних засобів захисту, амедзаклади – найнеобхіднішого обладнання. І все це на тлі тотального падіння економіки.

Чому коронавірус може стати вироком нетільки для медичної системи України, а й для всієї влади, та чи є в українців шанси мінімізувати величезні втрати від пандемії, –пояснює голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», кандидат в депутати Запорізької облради, досвідчений політик з медичною освітою Ігор Артюшенко.

Причини провалу

«Сьогодні вже всім стало очевидним те, про що “Європейська Солідарність” говорила ще навесні – влада повністю завалила протидію епідемії коронавірусу. На це є ряд причин.

По-перше, це кричущий дилетантизм, подруге, це корупційні чинники, по-третє  – блюзнірське ставлення до карантинних заходів самих представників влади, які демонстрували подвійні стандарти.  Для українського народу це – жорсткі обмеження, а для них самих – це так званий «велюровий карантин», коли представники влади та люди, близькі до їх оточення, продовжували жити і ні в чому себе не обмежувати.

На сьогоднішній день щоденно ми бачимо побиття антирекорду, і така ситуація буде продовжуватись. Це пов’язано з багатьма чинниками, як мінімум з тим, що влада не підготувала медичну галузь до належної протидії. Був сформований так званий Державний коронавірусний фонд, в який залучили з бюджету близько 60 мільярдів гривень, але фактично кошти були витрачені на що завгодно, окрім як на боротьбу з коронавірусом – їх банально розікрали.

Хто допомагав?

«З початку пандемії і до сьогодні складається враження, що проблеми коронавірусу цікавлять всіх, окрім влади. Фактично з коронаінфекцією боролись волонтери, меценати, представники проукраїнської позиційної політики. І перш за все це – Петро Порошенко, який за власні кошти піднімав медицину з колін. Справжнім фондом боротьби з коронавірусом став Благодійний фондПорошенка. Разом з партією «Європейська Солідарність» він охопив допомогою всю країну.

Тільки в Запорізькій області фонд Порошенка та партія «Європейська Солідарність»:

– Відремонтували і оновили три апарати штучної вентиляції легенів експертного класу для опорної лікарні Бердянського району (БТМО).

–  Передали Запорізькій області  400 високоточних ІФА-тестів для виявлення коронавірусу.

– Забезпечили медиків Запорізького регіону понад 1000 сертифікованими захисними костюмами та комплектам окулярів.

– Придбали для медзакладівпульсоксиметри –  медично-діагностичні прилади для вимірювання рівня сатурації кисню в крові.

– Закупили і доставили мешканцям Запорізької області більше тисячі наборів першої необхідності з ліками та продуктами.

– Розробили і впровадили проєкти на забезпечення засобами захисту сімейних лікарів».

Це більше мільйона гривень тільки на Запорізьку область!

Разом з тим, жодна додаткова копійка з коштів держбюжету не пішла на забезпечення лікарів і медзакладів.

Вихід є!

«Українці не справляться з пандемією сам-на-сам. Запорізька команда «Європейської Солідарності», яка системно допомагає мешканцям країни з самого початку карантину, розробила конкретні кроки для боротьби з коронавірусом. Серед них:

– Створення обласного Фонду боротьби з коронавірусом. В сучасних умовах, коли через непрофесійні дії влади Зеленського в державі вже немає грошей, ми розуміємо, що віднайти кошти на забезпечення лікарень та на підтримку лікарів ми можемо лише створивши місцеві фонди. Треба розуміти, що з постійним зростанням захворюваності будуть виникати ситуації, коли терміново потрібно буде закупити апарати ШВЛ, засоби захисту, ПЛР-тести та ліки хворим.

– Розробка та впровадження програми розвитку медичних закладів Запорізької області на подальші 5 років. Пандемія триває і одним волонтерством нам не вдасться повністю закрити потреби медичної сфери – має запрацювати вся інституційна вертикаль. Тому ресурс на боротьбу з епідемією має бути закладений при розробці кошторису обласного та міських бюджетів на подальші роки.

– Забезпечення медзакладів кваліфікованими спеціалістами. Відсутність забезпечення лікарів, нелюдські умови праці та копієчна зарплатня призвели до масового звільнення медичних працівників. В часи, коли ми маємо сприяти підвищенню кваліфікації медиків, зростанню кількості професійних лікарів, ми стикаємось з тотальним відтоком кадрів. Навчання лікарів, підвищення рівня умов їхньої праці, забезпечення гідної оплати – це є однією з запорук здорової нації.

«Європейська Солідарність» знає, як реалізувати кроки для протидії коронавірусу. В нашій команді – професійні лікарі, управлінці, досвідчені політики. Ми йдемо в місцеві ради, щоб не тільки підвищити якість життя запоріжців, але й щоб зберегти їхнє здоров’я.

Разом ми подолаємо епідемію!»

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

15 − five =