У Верховній раді планують збільшити розмір штрафу за не користування пасками безпеки під час руху. Ця сума може зрости у 17 разів! Чималий штраф передбачають і для мотоциклістів, що пересуваються без шоломів.

Користуватися ременями безпеки має не тільки водій, а й пасажири. На думку парламентарів збільшення штрафів позитивно вплине на безпеку дорожнього руху. Втім, юристи вважають це, перш за все, превентивною мірою. Активісти Партії Порядок зазначають: насамперед, необхідно вдосконалити та впорядкувати питання фіксації порушення. Адже в разі відсутності доказової бази — притягнути до відповідальності людину неможливо.

Яка ситуація зі штрафами за порушення правил користування ременем безпеки зараз?

Хто повинен користуватися ременем безпеки

  • Водій і пасажири транспортних засобів, для яких обладнані ремені.
  • Діти до 12 років або зростом нижче 145 см повинні перевозиться в автомобілі на задньому сидінні в спеціальному кріслі, навіть якщо ТЗ обладнано ременями безпеки.

Штраф за не пристебнутий ремінь безпеки

  • За порушення правил користування ременем безпеки передбачений штраф в розмірі 51 грн.
  • За порушення правил використання ременя безпеки, в разі ДТП, передбачений штраф в розмірі 2400 – 8500 грн.

Хто платить штраф

Відповідальність за порушення правил користування ременем безпеки лягає на водія. Якщо в автомобілі передбачено 4 ременя безпеки, і всі 4 людини, включаючи водія, що не пристебнуті, то штраф буде дорівнює: 51Х4 = 204 грн

Джерело: TV5.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

16 − 1 =