Ситуація з covid-19 у Пологах. Чому не будуть тестувати контактних?

0
2426

На сьогодні офіційно в Пологівському районі зафіксовано 177 випадків захворювання на коронавірус. Одужало вже – 85 осіб, 6 госпіталізовано у стаціонар, двоє пацієнтів померли. Про це під час сесійного засідання депутатів міської ради розповіла головний лікар Пологівського ЦПМСД Анна Михайлівна Дуб.

Медик також зауважила, що на сьогодні склалася досить складна ситуація з ПЛР-обстеженнями пацієнтів.

Наразі у поліклініці потік пацієнтів розподілено на так звані “чисті” та “брудні зони”. Щоденно ми проводимо від 50 до 100 ПЛР обстежень, тобто ведемо забір необхідних матеріалів, але спостерігаємо, що відповіді з результатами від Обласного лабораторного центру надходять не так швидко, як це було раніше. Станом на п’ятницю, 18 вересня, маємо відповіді лише за понеділок, інші зразки ще в роботі. Нам відомо, що у Запорізькому лабораторному центрі складна ситуація. Там звільнився цілий відділ працівників, не вистачає і реактивів для проведення обстежень. На останній нараді через онлайн-платформу “Зум”, з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком, було повідомлено: проводити ПЛР-обстеження контактним особам не будуть. Наразі ми чекаємо законодавчу базу згідно з цим рішенням.

Як пояснила Анна Дуб, на практиці це означатиме: тестувати на ковід не будуть осіб, які контактували з хворими, пішли на самоізоляцію, але не мають клінічних проявів хвороби. Якщо в період самоізоляції вони не хворіли й не зверталися до лікувального закладу, то можуть виходити на роботу без ПЛР-обстеження. Таким особам не потрібно надавати довідку за місцем роботи, включаючи заклади дошкільної та шкільної освіти. Довідку надає тільки та особа, яка захворіла і звернулася до лікаря. Не стосуватимуться такі зміни членів родини хворого на коронавірус. Їх тестуватимуть. Листи з відповідними змінами вже направили до відділу освіти й інших структур, що мають керуватися прийнятими санітарними нормами.

Зазначила головний лікар, що наразі збільшилася кількість захворювань на ГРВІ. Дається взнаки зміна погоди та зниження температури. “З тієї ситуації, яку ми спостерігаємо, у нас в закладі лише 10 % від кількості людей з ознаками ГРВІ мають діагноз covid-19, інші просто хворіють на сезонні застуди та віруси”, – коментує пані Анна.

Під час сесії стало відомо й про зміни в роботі амбулаторій с. Поліг, с. Інженерного та мікрорайону міста Пологи-5. Прийнято рішення припинити прийом пацієнтів в зазначених медичних закладах, адже можливості розділити потік пацієнтів там немає. “Амбулаторії замалі. Маючи ситуацію, коли у п’ятницю дитина, просидівши 1,5 години у черзі до лікаря, згодом отримала позитивний результат тесту на коронавірус, було ухвалене таке рішення. Якщо цього не робити, то ми можемо допустити ситуацію, коли спалах хвороби відбудеться в самих лікувальних закладах”, – зауважила Анна Дуб.

Прийом пацієнтів здійснюється у Центрі первинної медико-санітарної допомоги у місті Пологах. Там до роботи залучені лікарі з сільських амбулаторій, прийом пацієнтів з ознаками захворювань на гострі респіраторні хвороби відбувається у два окремі потоки.

Лікарі 24/7 на телефонах. Прийом ПН-ПТ з 8:00 до 16:00. Вихідні з 8:00 до 13:00

Катерина ПЕТРЕНКО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × 1 =