Те, що Пологи – привабливе для туристів місто, сумнівів ні в кого не викликає. Зараз ми тільки починаємо розвивати Пологівщину у цьому напрямку, адже існує безліч об’єктів, які можна було б показати туристам. У Пологівському краєзнавчому музеї розробили 7 унікальних маршрутів Пологівським краєм: «Пологи промислові», «Добра глина», «На берегах Кінської», «Мандрівка до столиці запорізької кераміки», «Роздори на Кінській», «7 чудес Пологівщини», «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років. Федорівський бій».

Звичайно, всі ми хотіли б бачити наше місто охайним та красивим. Але є такі будівлі, які своїм виглядом псують усю картину. І навіть є потенційно небезпечними. Ми вже писали про покинуті будівлі, що містяться у самісінькому серці Поліг – у центрі. Сьогодні вирішили показати, який стан справ на вулицях, що розташовані за 5 хвилин від центру міста.

Колишнє залізничне будинкоуправління – сьогоднішній наркопритон

Усіх пологівців, які ввечері проходять повз цю будівлю, охоплює страх. Адже часто з розбитих вікон доноситься лайка, гучна музика та крики. Постійно там валяються використані шприци, розбиті скляні пляшки та недопалки. Останній випадок, про який розповіла пологівчанка, геть кричущий. Молоді люди напідпитку кидали з вікон другого поверху запалені петарди в перехожих, коли вони зривалися у них під ногами, весело риготали й ховалися за стінами. Парубки обирали жертвами жінок або дівчат.

– Я саме забрала сина з садочка й, не поспішаючи, йшла з ним додому, коли позаду почула вибухи. Те, що ми з сином злякалися – це нічого не сказати. Я почала кричати у вікна, звідки кинули петарду, але, крім дикого сміху, нічого у відповідь не почула, – розповідає пологівчанка Анастасія.

Це зараз у 2-поверхівці відбувається таке неподобство, а 20 років тому тут містилося залізничне домоуправління (комунальна установа з обслуговування багатоповерхівок залізничного вузла). Потім це управління об’єднали з міським і будівля почала занепадати.

Від їдальні до руїни – шлях короткий

А у цій будівлі до початку 70-х років минулого століття була їдальня Пологівського професійно-технічного училища №13. Потім його переобладнали під ательє, у 2000-х роках невеличку комірчину займала майстерня з ремонту взуття, а потім і на цю будівлю чекав занепад. Пологівці перетворили її в сміттєзвалище та туалет. Пройти повз неї неможливо – запах стоїть жахливий.

Вчора тут техніка стояла, а сьогодні – стіни падають

По вулиці Гастелла також на очах розвалюється будівля, у якій раніше були майстерні, побутові кімнати та гаражі залізничного домоуправління. З часом повноваження домоуправління передали Пологівському житлово-комунальному господарству, а господарчі приміщення як і адмінбудівля залишили на тихе угасання.

Неподалік території домоуправління багато років пустіє ще одна будівля, від якої на сьогодні залишились одні стіни. За словами мешканців вулиці Гастелла, у будівлі були кімнати, де стояли діжки з різним солінням –  огірками, помідорами, перцем, капустою, кавунами, яблуками, які потім продавали у магазинах, що підпорядковувались відділу робітничого постачання Придніпровської залізниці.

Не центрове місце

У Пологах прибуткові тільки ті магазини й аптеки, які розташовані на центральних вулицях міста. Раніше у цій будівлі була аптека, потім трішки проіснував магазин велотоварів, якийсь час містився кабінет косметолога. Але, напевне, через те, що будівля розташована не в дуже зручному місці, пологівці сюди й не доходять, тому вона зараз занепала й стоїть зачинена вже добрих років з 10.

Оксана БОЙКОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seventeen − 6 =