Конфлікт на Колгоспному ринку: причини

0
3304

Підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня на зростанні купівельної спроможності пологівців ні скільки не позначилось. Адже фактично виплати працюючим, та й то не всім, зростуть на сотню гривень. Та саме з 1 вересня, у зв’язку зі стрибком мінімалки, власник Колгоспного ринку Анатолій Кравчук підняв підприємцям орендну плату.

– Ми вважаємо, що з орендною платою на ринку якийсь безлад. Протягом трьох місяців, коли ринок взагалі не працював у зв’язку з карантином, за два місяці орендну плату ми сплатили. Власник ринку звільнив нас від оплати лише на один місяць, проте, як карантин закінчився, одразу ж її підняв. Перед 1 серпня за оренду ми також заплатили більше, а з 1 вересня оплата знову зросла.

Скільки коштує 1 квадратний метр площі допитатись неможливо, але в кожного чомусь по-різному. Складається враження, що всі суми беруться зі стелі. З 1 вересня (незалежно від того: торгував чи ні) продавці промислових товарів за 10 квадратів  орендної площі заплатять 650 гривень за місяць, а продуктових – 1200. Тобто, якщо до тебе черги і торгівля йде жвавіше, то більше й плати.  

Нас дивує висока орендна плата, адже від власника ринку отримали лиш стіни та дах над головою, а далі кожен свій павільйон облаштовував сам: вставляв двері чи вікна, на підлогу клав плитку чи лінолеум, робив ганки, щоб люди могли ввійти до приміщення. А біля павільйонів зламаєш ноги, під час дощу з дахів тече, стоять калюжі.

Є в нас претензії й до оплати за електроенергію. За кожну кіловат-годину з нас беруть по 4 гривні , тоді як для ФОПів встановлений фіксований тариф – 2.58.

Ми попросили Кравчука зібрати підприємців й пояснити, чим вмотивовані нові тарифи, відповісти на інші наші запитання, але він відмовився прийти. – З такою скаргою на власника Колгоспного ринку звернулось до «Пологіських вістей» кілька підприємців.

Проте у призначений день, у четвер, одразу по обіді, збори на ринку відбулися, їх відвідав і пан Анатолій Кравчук.

Що пояснював підприємцям та чим погрожував? Читайте у свіжому випуску “Пологівських вістей”.

Лідія СЛАБИШЕВА.

А ось у таких умовах дев’ятий місяць працюють підприємці у Більмаку.

Фото Оксани БОЙКОВОЇ, Ірини ЛІСОВОЇ, Катерини ПЕТРЕНКО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

five × 2 =