У листопаді 2019 року депутати Пологівської міської ради розглянули та підтримали петицію про встановлення велопаркувань на територіях шкіл громади.

Нагадаємо: автор петиції Оксана Бойкова пропонувала встановити велопаркування у школах, щоб діти могли їздити до навчальних закладів на велосипедах і цивілізовано залишати їх у спеціально призначених для цього місцях. Популярність велоспорту серед молоді зростає, тож вона поступово переймає досвід європейських країн, де дуже легко знайти безпечне місце для паркування свого транспорту. Петиція, розміщена на сайті “Розумне місто”, набрала досить швидко 100 необхідних підписів, а це означає, що пологівці підтримують ініціативу і бажають покращення умов життя та благоустрою міста.

Ще у листопаді минулого року депутати підтримали на сесії петицію, міський голова Юрій Коноваленко повідомив, що попередньо вже підрахували, в скільки міському бюджету обійдеться одне велопаркування для 20 велосипедів – приблизно 20 тисяч гривень. Більшістю голосів депутати підтримали петицію, хоча знайшлись й такі, які вважали, що паркування не потрібні, мовляв, діти до шкіл на велосипедах не їздять.

І ось минув майже рік з моменту, коли депутати підтримали петицію. Ми вирішили поцікавитися у міського голови, коли ж встановлять місця для велосипедів на територіях шкіл. Юрій Анатолійович повідомив, що від самої ідеї вони не відмовилися, та на яку кількість паркувань можуть розраховувати – залежить від потреби у кожній окремо взятій школі. Також Юрій Коноваленко акцентував на тому, що кожна школа має власні кошториси і директори шкіл у плані закупівель можуть прописати замовлення велопаркувань, укласти договори і замовити.

На встановлення таких місць очікують не лише діти, а й батьки з дідусями та бабусями.

Я щодня забираю онука зі школи, і ми з ним поспішаємо на різні гуртки. Забираю на своєму велосипеді, саджаю його на багажник, свою сумку, портфель онука та сумку зі змінним спортивним одягом вішаю на руль – і так їдемо. Це дуже незручно ні мені, ні йому. Він міг би приїздити на велосипеді до школи, там його паркувати. А після занять кожен на своєму велосипеді їхав би на додаткові заняття. А так з цим поки що проблема, – говорить бабуся другокласника Ольга Лисенко.

Чекає на встановлення паркування для велосипедів у школі й мама трьох школярів Валентина Димарецька.

– У мене хлопці постійно просять на заняття поїхати на великах, але я забороняю, бо вони їх або залишають на асфальті, або ж ставлять під стінами школи, звісно ж, ніяк не прив’язуючи. Я хвилююся, що їх там можуть вкрасти. Хочу, аби встановили зручні велопаркування, аби діти могли залишати свій транспорт і не хвилюватися, – ділиться сподіваннями Валентина.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen − 10 =