Уряд хоче вивести з обігу паспорти у формі книжечки і замінити їх ID-картками ліквідовують паспорти старого зразка. Замість того, щоб вклеювати фото у звичну книжечку, доведеться оформлювати пластикову ID-картку. Такі зміни до законодавства пропонує уряд і вже зареєстрував у Раді законопроєкт.

Тож скільки коштуватиме ця послуга і хто першим має оформити собі новий документ?

Вклеювати фото в паспорт більше українці не будуть. Позбавляти паперових книжечок будуть поступово: у 25 і 45 років. Це затвердять законом. Документ зареєстрували в Раді. Якщо його ухвалять, то усі паперові паспорти у формі книжечки матимуть термін дії. Коли він скінчиться, треба буде оформити пластик.

Та є певні незручності з пластиковими паспортами. Не скрізь вони є повноцінними без паперового витягу про реєстрацію – документу формату А4. З практики відомо, що з ним не зручно ходити, а якщо не заламінувати – взагалі швидко псується.

Наразі коштує ID-картка на заміну паспорта зразка 1994 року 745 гривень. Якщо треба оформити терміново – це плюс 113 гривень.

Нових паспортів не уникнути. Папір на пластик доведеться замінити раз і на завжди: коли виповниться 25, або 45 років – замість вклеювання фото. Далі нова ID-картка оновлюється що десять років. Безстроковими паперові паспорти будуть лише в тих, хто встиг вклеїти фото до 45 років ще до ухвалення нового закону.

Джерело: tsn.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seven + 14 =