Продовжуємо нашу новостворену рубрику з нагоди майбутнього 90-річчя газети. В ній знайомимо з новинами, про які писала районна газета в 50-ті, 70-ті, 90-ті чи 2000-ні роки. Адже цікаво прочитати, що ж хвилювало нас чи наших попередників десятки чи кілька років тому.

У випуску газети «Колективні лани» (перша назва нашої газети), що вийшла в світ 30 липня 1950 року, головною темою номера стало питання розвитку залізниці в тодішньому СРСР. Писалося, як завдяки товаришу Сталіну швидко відбудовується залізниця у післявоєнні роки, як розширюються трудові резерви залізничників. До речі, одним з провідних закладів з підготовки кваліфікованих кадрів відзначено Пологівське залізничне училище №2. Всі газетні публікації присвячені Всесоюзному дню залізничника, який раніше відзначали 30 липня.

Також тодішня Пологівщина вже почала перейматись підготовкою до нового навчального року. Про те, які заклади готові до освітнього процесу, де з’явились нові семирічки та хто винен у тому, що будівництво Шевченківської та Новоселівської шкіл так і залишилась у планах – йдеться в статті «Справа всієї громадськості».

Як завжди, в газеті висвітлювали не лише позитив, а й писали про боржників, зрадників та ледарів. Зазначали, що колгосп ім. Чапаєва зволікає зі здачею хліба державі, що тов. Москаленко, продавець філії №6 Федорівського сільського споживтовариства, систематично порушує розпорядок дня і зневажливо ставиться до споживачів. За це, до речі, його зняли з роботи. Також прочуханки отримали тов. Ф.Носик та П.Сметанін, комбайнери Кінно-Роздорської МТС, за те, що незадовільно працюють і допускають втрати зерна.

 

Згадали і про роботу сільських клубів та їхніх працівників. В тодішні часи була обов’язковою масово-політична і культурно-освітня робота серед трудівників, яка, ніби то, спрямовувала людей на швидше збирання врожаю і, як результат, своєчасне виконання плану хлібозаготівлі. Найкращими в цій справі стали працівники Новоселівського клубу, а от Шевченківський, Тарасівський, Чапаєвський і інші клуби – отримали «нагоняй» від тов. Пащенка, завідуючого райвідділом культурно-освітніх установ.

Цікавою стала маленька замітка в куточку газети про порушення справи про розлуку з дружиною. Бачите, раніше тихенько і без зайвого розголосу розлучитись ну ніяк не можна було.

Про актуальні теми 55-х років чекайте згодом.

Ірина РАБОТЯГОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twenty − fifteen =