Центральна виборча комісія оголосила, що 25 жовтня 2020 року відбудуться перші вибори до 119 нових районних рад (крім 10 районів Криму та 7 районів, що знаходяться на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей).

Новообрані районні ради в листопаді проведуть перші сесії, а в грудні необхідно буде затвердити районні бюджети та, відповідно, вирішувати питання, які залишаться в компетенції районів.

– Створення нових РДА – складне, але дуже важливе завдання, виконати яке спільно з Парламентом маємо швидко, щоб з нового року в країні функціонувала якісно нова система органів місцевої влади. Очікуємо, що вже восени Верховна Рада уповноважить Уряд створювати місцеві державні адміністрації, а також прийме нову редакцію закону про місцеві державні адміністрації, проєкт якого разом з проєктами інших важливих для продовження децентралізації рішень, вже оприлюднені для обговорення та пропозицій, – сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

Головна ідея реформування – це передача основних повноважень місцевому самоврядуванню, ресурси для їх виконання треба передати найближче до людей – у громади і саме там має вирішуватися більшість питань з надання послуг та питань організації життєвого простору для людей.

– Законопроекти, які ми сьогодні обговорюємо, треба прийняти до кінця цього року: розподілити повноваження та ресурси між державною владою та місцевим самоврядуванням, а також між органами місцевого самоврядування різних рівнів. Тільки після цього зможемо говорити про початок великої децентралізації, яка охопить кожне село і місто в Україні, – зазначив В’ячеслав Негода.

 

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

16 − twelve =