В Україні серйозно посилюють покарання за керування транспортним засобом в нетверезому вигляді. Тепер за це передбачена кримінальна відповідальність та ще більші штрафи.

Нові правила почали діяти вже з 1 липня. Якщо раніше «п’яне вождіння» вважалося адміністративним правопорушенням, то тепер за це передбачена кримінальна відповідальність, а значить – водій отримає судимість. Такий механізм буде працювати навіть для тих водій, які потрапилися на такому порушенні вперше.

Перелік обставин, за якими водія будуть притягувати до відповідальності, також збільшений. Не лише керування транспортним засобом у нетверезому стані буде влекти наслідки, а й допуск до керма нетверезої люди власником авто, вживання алкоголю після зупинки поліцією чи скоєння ДТП, відмова пройти медичне обстеження на виявлення алко-чи наркотичних препаратів в організмі.

До того ж, суттєво збільшили і штрафи за керування у нетверезому стані. Раніше перший факт порушення цього правила коштував водію 10,2 тисячі грн. Тепер же за перше порушення водій повинен буде сплатити від 17 до 34 тисяч гривень, при другому – від 51 тисячі з обмеженням права на керування до 3 років. Водійське посвідчення будуть вилучати навіть при 1 «потраплянні до поліції».

Водіїв просять бути уважними та обачними на дорогах, серйозно ставитися до правил дорожнього руху та їх нових «змін і обставин». А також – будьте уважними при спілкуванні з поліцейськими. Іноді прилади перевірки наявності алкоголю в крові можуть помилятися, і водій має право вимагати медичного обстеження у спеціальних установах.

Джерело: TV5.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 + thirteen =