Навесні 2019-го року на території двох сільських рад розпочали масштабне будівництво медичних закладів за державним проектом. Роботи швидко стартували, але так само швидко зупинилися восени того ж року. Підрядна організація, що виконувала будівництво, на контакт не йшла, мовчали й замовники робіт, а місцеві органи влади вплинути на ситуацію ніяк не можуть. Чи є перспектива, та чи дійде до фіналу будівництво медзакладів на Пологівщині?

Ще наприкінці 2019-го року це приміщення мало стати новим сучасним медичним закладом та приймати своїх перших відвідувачів в с. Інженерному Пологівського району. Однак, наразі навкруги лише “голі” стіни й немає навіть даху над головою.

Не набагато кращим є вигляд і будівлі у селі Пологах. Це також майбутня медична амбулаторія.

За проектом у с. Інженерному запланували звести амбулаторію монопрактики, а у с. Пологах було передбачено будівництво амбулаторії групової практики.

Навесні 2018-го року з’явилася державна програма щодо нового будівництва амбулаторій. Амбулаторії були поділені на монопрактики, це коли 1 лікар на території, та групової практики. Був великий відбір, який ми проходили в кілька етапів. Однією з головних вимог були наявність генеральних планів на території та молоді спеціалісти, – коментує Анна Дуб, головний лікар Пологівського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Такій ініціативі тоді у Пологівському центрі первинної медико-санітарної допомоги зраділи, бо майже всі приміщення фельдшерських пунктів в районі орендовані центром і питання власних будівель для медзакладу завжди актуальні.

Ми раділи, коли нам погодили 2 об’єкти. За планом, що затвердило Міністерство інфраструктури, це повинні бути амбулаторії зі всіма сучасними кабінетами амбулаторного прийому, щеплення, денного стаціонару, маніпуляцій, кімнатою відпочинку, з гаражем, котельнею, автономним опаленням, освітленням, кондиціонуванням. Для амбулаторій отримали два автомобілі Renault DUSTER та закупили телемедичне обладнання для надання консультативної допомоги, – додає керівник.

Проект передбачав 90% фінансування з держбюджету, 10% коштів з районного бюджету. Замовником робіт виступив Департамент капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації. Виконавцем робіт визначили підрядну організацію з Дніпра “Укрбудремонттехнологія”. Будівництво поставили на гальма восени того ж 2019-го року. Такий розвиток ситуації турбує не тільки медиків, а й жителів села, особливо тих, хто мешкає поруч. Об’єкт вважають аварійним. На території глибокі котловани, краї яких осипаються. Все це стоїть просто неба. Особлива небезпека чатує на дітей. На запити жодних пояснень ані від підрядника, ані від замовника до Поліг так і не надійшло. Території, на яких розташовані об’єкти, допомагають, чим можуть. Пологівська міська та сільська ради виділили кошти на отримання технічних умов та на підключення амбулаторій до електрики, однак вплинути на процес не можуть, бо не є замовниками робіт. На сьогодні відомо, що має відбутися процедура заміни підрядної організації.

Відомо, що на сьогодні управлінням капітального будівництва проведено повторний тендер, він у стадії завершення. Думаю, найближчими днями визначиться переможець, оскільки у минулі вихідні попередній підрядник забирав свої будматеріали. Ми не стоїмо осторонь проблеми, повідомляємо про стан справ в область, – коментує голова Пологівської ОТГ Юрій Коноваленко.

В області подібна ситуація склалася довкола ще 15-ти подібних об’єктів. Вони чекають свого відкриття, дві амбулаторії вже відкрили. На нещодавній прес-конференції цю тему порушував новий очільник Запорізької ОДА Віталій Боговін. На Пологівщині сподіваються, що роботи розпочнуться вже найближчим часом і до кінця року проекти завершать, а проблемне питання голова області візьме на свій особистий контроль.

Як виявилося, не обійшлося у цій історії без корупційних схем. На початку червня Нацполіція інформувала про викриття схеми привласнення державних коштів, виділених на будівництво амбулаторій. За інформацією правоохоронців, у схемі помічені посадовці одного з міністерств, обласних адміністрацій та комерційних структур. На території шести областей, зокрема і Запорізької, працівники слідчих підрозділів, теруправлінь стратегічних розслідувань та прокуратури провели санкціоновані обшуки. Після проведення всіх необхідних слідчих дій буде вирішуватися питання про повідомлення зловмисникам про підозру. Кримінальне провадження відкрито за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Фото редакції.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 × four =