Пологівські вісті Місто Робота у Пологах: місцеві підприємці розповіли, кому та за що готові платити

Робота у Пологах: місцеві підприємці розповіли, кому та за що готові платити

0
3208

З певною періодичністю в нашій газеті ми публікуємо статті, в яких розповідаємо про актуальні вакансії в Пологах, зазначаємо, хто саме потрібен місцевим роботодавцям та за яку платню. І постійно впевнюємось, що робота таки є, але мало хто захоче працювати за мінімальну заробітну плату. Такий вже ми народ, хочемо всього й одразу.

Отож, ми вирішили поцікавитись у місцевих роботодавців, чиї підприємства та заклади відомі кожному пологівцю, і розпитати про вимоги до претендентів, які хочуть влаштуватись на роботу і отримувати гідну зарплату.


Наталія Миколаївна Чеботаєва, начальник відділу кадрів ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт»

Уже 80 років «Коагулянт» є одним з головних постачальників робочих місць нашого міста і навіть району. Це сучасне підприємство промислового виробництва реагентів. Основним профілем діяльності заводу є розробка інноваційних технологій очищення і підготовки води, а також згущення, зневоднення і кондиціонування опадів.

Через те, що підприємство має широкий спектр діяльності, там працює чимало спеціалістів. Наталія Чеботаєва пояснила, яким же повинен бути ідеальний кандидат на вакантне місце підприємства:

– Насамперед, людина, яка приходить влаштовуватись до нас на підприємство, повинна бути з належною освітою, комунікабельна та зацікавлена в роботі. Ми повинні бачити, що кандидат має жагу до нових знань та до отримання передового досвіду, має бажання навчатись та працювати в досвідченому колективі.

Процес відбору на вакантну посаду відбувається в кілька етапів. Спершу всі охочі отримати роботу надсилають свої резюме на електронну адресу підприємства чи відносять їх безпосередньо до відділу кадрів. Або ж особисто заповнюють стандартну для підприємства анкету. В ній зібрані основні питання, які цікавлять роботодавця. Потім, відповідно до резюме чи анкети, ми викликаємо людину на співбесіду в призначений день та час. Запрошуємо начальника тієї дільниці, яка потребує нового працівника, і починається спілкування. Коли всі сторони залишаються вдоволені результатами співбесіди – людину приймають на  наше підприємство.

– Найчастіше ми шукаємо садчиків. На жаль, не кожному під силу працювати на цій посаді через фізичні навантаження. Хоча, слід зазначити, що зарплата в них вище середнього, приблизно 15 000 грн. Аби працювати садчиком, потрібно мати міцне здоров’я та бути фізично витривалим, адже основна робота біля печі. Спека та фізичні навантаження – не кожен витримає. Для цієї посади спеціальна або вища освіта не обов’язкова. Всім основам професії ми навчаємо на самому заводі. Спочатку кандидат проходить стажування, під час якого спеціалісти вчать всім обов’язкам та роботі садчика. Якщо все добре виходить – людина приступає до самостійного виконання обов’язків.

Окрім садчиків, з певною періодичністю підприємство потребує слюсарів контрольно-вимірювальних приладів і апаратури. Для цієї посади спеціальна освіта обов’язкова, адже працювати потрібно безпосередньо з електроустановками.

Що стосується оплати праці, то на заводі всі виплати відбуваються відповідно до штатного розпису. Зарплата залежить від кваліфікації працівника та займаної ним посади і перевищує мінімальний заробіток. Все залежить від людини, якщо робітник працюватиме старанно – передбачено ряд преміювань.

Якщо ви хочете стати працівником «Коагулянту», то ось головна рекомендація від Наталії Миколаївни:

– Для нас головне, аби кандидат мав «блиск в очах» і бажання працювати. Не потрібно на співбесіду готувати ніяких розумних речей. Будьте самі собою та чесно відповідайте на питання.


Марія Чеберко, власниця розважального центру «Юність»

Неможливо уявити наш центр міста без затишного кафе в РЦ «Юність». Тут можна посидіти як з друзями та батьками, так і з малечею. Аби заклад працював належним чином і відвідувачі почували себе комфортно, директорка розважального центру Марія Чеберко дуже відповідально ставиться до підбору персоналу. Вже 5 років вона успішно керує закладом і може відрізнити здібного кандидата на ту чи іншу вакансію від ледаря.

Процес відбору кандидатів на вакансії закладу відбувається наступним чином: спочатку власниця звертається до Пологівського центру зайнятості. Там підбирають людину з подібним досвідом роботи чи з відповідною спеціальною освітою і направляють на співбесіду до роботодавця.

Окрім центру зайнятості, директорка, зазвичай, має свій власний список кандидатів. Інколи до закладу приходять люди, які шукають роботу і знаються в цій справі. Вони залишають власні контакти, а потім, якщо терміново на роботу потрібен чи то офіціант, чи то адміністратор – список охочих попрацювати стає в нагоді.

– Головним є перше враження – це зовнішній вигляд людини, – стверджує пані Марія, – адже, погодьтесь, персонал, який працює безпосередньо з людьми, має виглядати охайно та привабливо. Уявіть, якщо наприклад, вас обслуговуватиме офіціантка з немитою головою, в брудному одязі чи взутті і ще й до того від неї буде неприємний запах! Це, звісно, нікому не сподобається. 

Якщо перше враження позитивне, то далі відбувається безпосередня співбесіда.

– Спілкуючись з людиною, я задаю їй різні елементарні питання і спостерігаю, чи взагалі комунікабельна вона, чи ні. Безумовно, окрім зовнішності, працівник повинен вміти будувати плідний діалог з клієнтами закладу, самостійно вирішувати певні питання та залагоджувати конфліктні ситуації. Адже в нашій роботі такого вистачає. Тому працівник нашого закладу обов’язково повинен вміти знаходити з іншими спільну мову і не боятись людей.

З власного досвіду пані Марія пригадує, що бувають люди з виду тендітні та не рішучі, а в конфліктній ситуації відчувають себе, як риба в воді. Все швидко та тихенько залагоджують. А бувають навпаки, з першого погляду рішучі, а в стресовій ситуації – ховають голову в пісок або ж взагалі доводять конфлікт до скандалу.

– Інколи до нас приходить такий контингент відвідувачів, яким потрібно дати відсіч або ж коректно поставити на місце. Адже буває, що прийде людина без настрою, а тут ще й офіціант щось не так сказав чи забарився з доставкою замовлення – і все! Людина починає дебоширити. Відповідати тим же – ні в якому разі не можна. Тут потрібно лояльно віднестись до людини і увійти в її стан. Ми з таким вже стикались неодноразово. Тому в нашому закладі треба бути ще й психологом і вміти знаходити підхід до відвідувачів різного віку та настрою. Ось така нелегка наша специфіка роботи з клієнтами. Не кожен зможе так працювати.

До речі, вік кандидата для пані Марії – не важливий. Головне, аби людина мала хоча б якусь освіту та досвід спілкування з людьми.

Перед початком роботи обов’язкове стажування. Зазвичай воно триває від одного до двох тижнів, але все залежить безпосередньо від вас. Якщо ви швидко засвоюєте новий матеріал та успішно опановуєте і виконуєте всі необхідні обов’язки – стажування буде коротшим.

Для тих, хто хотів би працювати в команді розважального центру, Марія Чеберко радить, в першу чергу, бути таким, яким ти є. Чесність та відвертість під час співбесіди надасть змогу уникнути подальших неприємностей і конфузів у роботі.


Поспілкувавшись з обома роботодавцями, стає зрозуміло, що спеціальна освіта далеко не головне у працевлаштуванні. Головне, мати бажання працювати та бути самим собою.

Ірина РАБОТЯГОВА.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 − 9 =