Пологівські вісті Район Микола Гузенко: «Об’єдналися і не шкодуємо». Або, як живе Воскресенська громада через...

Микола Гузенко: «Об’єдналися і не шкодуємо». Або, як живе Воскресенська громада через 5 років після об’єднання  

0
766

Воскресенська ОТГ, утворена однією з найперших в області.  Наприкінці жовтня 2015 року в одну громаду об’єдналися жителі 4 сіл: Воскресенки, Кінських Роздорів, Лозового і Магедового. Очолив її вже немолодий, але по-молодецьки завзятий, активний голова Микола Іванович Гузенко.

М.І. Гузенко.

Тоді, майже 5 років тому, багато скептиків говорили, що не виживе Воскресенська громада без району, буде важко, голодно, бідно…

Не вгадали. Заїжджаючи в село, відчувається рука господаря, все до ладу. Вже доробляють капітальний ремонт сільського мосту, на центральній вулиці сучасне освітлення, сільська рада з ремонтом, люди з робочими місцями.

Микола Гузенко знає, що завдяки децентралізації колись депресивні села стануть затишними і сучасними. Тут житиме і працюватиме молодь. Прикладом тому є Воскресенська громада.

“Децентралізація – це рух уперед. Держава допомагає коштами, але, і цим не можна не скористатися, ті, хто зробив це (створив ОТГ, – ред.) першими, пішли далеко вперед”, – міркує Микола Іванович.

Він говорить, що після об’єднання за 4,5 роки вдалося зробити у селах більше, ніж за всі роки незалежності.

У кожному селі зробили багато добрих справ

Всі кошти сільської ради залишаються в ОТГ і використовуються на благо її жителів. Вже дуже багато зроблено, задумів та планів на майбутнє – ще більше.

Встановлено 22 автобусні зупинки (по 11 у Кінських Роздорах та Воскресенці).

Оновлені меморіали в Кінських Роздорах та Воскресенці.

Здано водогін протяжністю 40 км у Воскресенці.

Сучасне освітлення сільських вулиць.

Замінили опалювальні котли в школах.

Підвіз учнів забезпечено двома власними автобусами (їх придбано за кошти громади).

У дитячих садочках зроблено ремонти як ззовні, так і всередині.

Зроблено ремонти у Будинках культури, закуплені нові костюми для артистів.

Відремонтували найгірші ділянки доріг. Асфальт був настільки розбитим, що маршрутки вже відмовлялися їхати до села. У минулому році на умовах співфінансування зроблено поточний ремонт дороги у Кінських Роздорах, ділянку дороги у бік Магедового, у цьому році в планах вулиця Свободи.

Майже добудована церква.

Вже майже добудовано церкву, її новенькі куполи видно здалеку.

У Кінських Роздорах розбили парк відпочинку, зроблено найсучасніший автодром в області, там займаються майбутні водії.

Вже зводитьсяч Будинок охорони, в якому працюватиме поліцейський громади, можна сказати – «шериф». У цьому ж будинку знаходитимуться пожежні, вони матимуть достойне спорядження та пожежну машину, яку планують придбати за кошти громади.

 

Звідки гроші на розвиток

Цього року в бюджеті Воскресенської  ОТГ закладено 41,5  мільйонів гривень доходів. Власні надходження складуть 23 мільйона гривень. Решта  – 18,5 млн – це  дотації і субвенції з державного та обласного  бюджетів.

Бюджет наповнюють такі господарства як агрофірма «Батьківщина» та ТДВ «Любокут», а також цегельний завод, що діє на території Воскресенки, бюджетні установи, які платять  прибуткові податки із зарплат працівників. Багато тут працює фермерів та приватних підприємців.

Близько 3 млн. грн.  гривень громада планує отримати від здачі в оренду землі та приміщень.

До того ж керівники місцевих підприємств, особливо «Батьківщини», часто йдуть назустріч і, окрім того, що сплачують податки, допомагають коштами школам, дитячим садочкам та ФАПу.

«Живеш в ОТГ – дбай про її добробут», –

Так говорить голова Воскресенької громади Микола Гузенко.

Під час нашої зустрічі не забажав просто сидіти в кабінеті, а запропонував пройтися селом і на власні очі переконатися, що село розквітає, живе, розвивається.

Вийшовши з сільради, кілька разів зупинялися. Односельці з повагою бажали доброго дня своєму голові. Кілька людей зверталися з особистими питаннями, і у всьому Микола Іванович був у курсі. Обіцяв комусь допомогти, комусь посприяти.

Проходили повз багатоквартирні будинки.

Тут хтось живе? – запитую.

Так, раніше ці будинки стояли пусткою, в них ніхто майже не жив і купувати не хотів. Тепер тут молоді родини, скажімо так, у 80% квартир хтось живе. Наше село найближче до райцентру. У ньому вже є газ і вода. Багато молодих людей купують квартири, тому що працюють поруч, хто у «Полетехніці», хто у місцевих підприємствах. Сподіваюся, що через кілька років у село потягнеться молодь. Жити у нашій громаді комфортно, зайнятися є чим та й при роботі місцеві жителі, – констатує сільський голова.

Звичайно, є проблеми, є ще багато невирішених питань. Але всі труднощі можна подолати, досягати чогось, але за однієї умови – потрібно любити своє село і ніколи не зупинятися, весь час й ти вперед.

Завдяки децентралізації – у навчальних закладах нове життя

Першим відвідали місцевий дитячий садок «Джерельце». Після карантину він ще не оговтався (зустріч відбувалася наприкінці травня – ред.), вихованці ще сиділи вдома, але стіни дитячого закладу вже зачекалися своїх маленьких відвідувачів. Пахло фарбою, на кухні, як вдома, чисто, хоч каші кинь. У дитячий садок, згідно з вимогою часу, закуплено всі необхідні дезінфікуючі засоби, інфрачервоні градусники та маски. Нас привітно зустрів весь колектив дитсадка на чолі з завідуючою Галиною Іванівною Воронянською. Вихователі розповідали про своє життя-буття, озвучили голові, що ще потрібно для ремонту, запитали дозволу з приводу якихось деталей, а він і так знає все до дрібниць: зробив кілька зауважень та пообіцяв допомогти.

Завдяки децентралізації навчальні заклади Воскресенки та Кінських Роздорів отримали нове життя. Сільський голова мріє, що незабаром тут навчатимуться всі діти з навколишніх сіл. На території громади діє три школи.

Ще кілька років тому почали саме з їхнього ремонту: встановили нові вікна та двері, придбали за власні кошти шкільні автобуси, поповнили кабінети інформатики новими комп’ютерами. Для першокласників, згідно з новою програмою навчання, закуплено сучасні дедуктивні матеріали та меблі.

У цьому році майже 1 мільйон гривень виділено на ремонти санвузлів та роздягалень у Воскресенській та Кінськороздорівській школах.

У планах голови спортивні майданчики зі штучним покриттям у школах.

О.С. Лазаренко

На порозі Воскресенської школи нас зустрічає її директор Олександр Сергійович Лазаренко. Проводить екскурсію школою. А подивитись є на що! Вже зроблено красиві навіси, ганки, встановили нові ринви, наступного року планують зробити  зручні пандуси для людей з обмеженими можливостями. В позаминулі роки капітально зробили дах та стелю. В коридорах школи наприкінці травня кипіла робота: ремонтуються роздягальні для учнів, санвузли і навіть будуть душові кабіни з холодною та гарячою водою. В минулому році зробили ремонти туалетів на другому поверсі, в цьому році – з нуля відновлюють туалет для найменших учнів, який не діяв більше 30 років. 100% цих ремонтів фінансує сільська рада, з того часу, коли створена громада, в школі зроблено ремонтів на кілька мільйонів гривень.

До того ж школярі 1-4 класів та пільгові категорії забезпечені безкоштовним харчуванням, у Воскресенській ОТГ працює технолог, яка розробляє меню, контролює якість продуктів та їхню калорійність. Вимоги до харчування дітей дуже високі, і вони виконуються. На кожну дитину виділяється від 17 до 23 гривень на харчування, але це лише на продукти. На заробітну плату, електроенергію та все інше виділяють з бюджету сільської ради окремо.

А взагалі початкова ланка школи забезпечена дуже добре. У кожному класі є мультимедійні проектори, принтери, сканери, ноутбуки. По всій школі інтернет,  вай-фай.

«Саме завдяки децентралізації маємо всі ці досягнення, можна сказати, школи зажили по-новому. Раніше й мріяти про таке не могли. Ще дуже багато задумів, сподіваємося, що з часом всі їх втілимо в життя», – резюмував Олександр Сергійович.

Що далі?

Як сказав Микола Іванович Гузенко, попри всі труднощі й перепони у Воскресенській ОТГ все вдасться, зможеться і зробиться.

Хтозна, може, пройде зовсім небагато часу і кожне село громади перетворять у маленькі райські куточки. А ми знаємо, що з такими активними керівниками можливо все.

Ірина ЛІСОВА.
Фото автора.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 + 18 =