10 жовтня 2020 року нашій газеті виповнюється 90 років! Не мало, правда? З цієї нагоди ми вирішили створити рубрику «Крізь призму років», де ви зможете прочитати новини, які публікували в 50-ті, 70-ті, 90-ті чи 2000-ні роки. Погодьтесь, цікаво прочитати, що ж хвилювало наших предків чи, власне, нас десятки чи кілька років тому.

Наприклад, в 1945 році, 22 липня, у випуску «Колективних ланів» (перша назва нашої газети) №58 писали про жнива, про те, що наш район здобув перехідний Червоний прапор виконкому Обласної Ради депутатів трудящих і Обкому КП(б)У за виконання умов соціалістичного змагання на весняній сівбі. Мабуть, це було дуже престижно і важливо на той час, адже цій темі присвячено дві статті на першій сторінці.

Окрім того, було опубліковано вітання до Дня військово-морського флоту, а також тематична стаття до Дня залізничника. В ній старший машиніст паровозного депо Пологи М. Лубенець розповідав про досягнення та новатику закладу, про курсування паровозу за методом кільцевої їзди та перші успішні поїздки важковагових поїздів.

Не менш цікавою виявилась стаття про поліпшення якості продукції. Саме в ній ми бачимо перші кроки налагодження якості товарів широкого вжитку, які випускали у 1945  році – одразу після завершення Другої світової війни.  Тут і глиняні ляльки, і кухлики та макітри з неякісною обробкою, і літнє взуття з дірками за 140 карбованців. Словом, в статті яскраво відображено реалії та проблеми післявоєнного часу в районі.

Випуск завершила стаття про те, що Пологівський пункт заготконтори райспоживспілки не готовий до заготівельної кампанії. Не вистачало палива для сушарок фруктів, солі для консервації овочів та цементу для ям, в яких засолювали самі овочі. Писали про те, що директору цієї заготконтори товаришу Литвиненку слід приділяти більше уваги виробництву.

Про питання, які турбували пологівців 70 років тому, читайте в наступному випуску «Пологівських вістей».

Ірина РАБОТЯГОВА.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

18 − 9 =