З 1 червня в Україні почала працювати система автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

– Безпечні дороги, зниження аварійності та кількості постраждалих у ДТП – одні з основних наших пріоритетів. Система автоматичної фотовідеофіксації дорожнього руху запущена у робочому режимі. На перших етапах фіксуватиметься тільки перевищення встановленої швидкості руху. Пізніше будуть фіксуватися й інші порушення: проїзд на заборонений сигнал світлофору, перехрестя, подвійна смуга, рух смугою для громадського транспорту тощо, – зазначив Міністр.

Для запуску цього проєкту Міністерством інфраструктури було встановлено 25 комплексів автоматичної фіксації (КАФ) на дорогах Київської області. Ще 20 камер працюють у столиці. Вони розміщені на тих ділянках, де фіксувалась найбільша концентрація ДТП. Ще 5 КАФів незабаром будуть встановлені у Львівській області. А всього у планах до кінця року – ще 220 КАФів.

Крім цього, закуплений центр обробки даних та облаштовані робочі місця для персоналу. Також доопрацьовано програмне забезпечення для обстежень щодо комплексної системи захисту інформації. А Укрпошта уклала договори, необхідні для доставляння постанов про притягнення до відповідальності порушників.

– Автофіксація порушень ПДР – не єдиний крок до безпечних доріг та врятованих життів, але він важливий. Ми працюємо також над розбудовою безпечної інфраструктури, запровадженням аудиту доріг та сучасних стандартів безпеки, – наголосив очільник Міністерства.

Нагадаємо, що за статистикою за роки незалежності внаслідок ДТП в Україні загинуло понад 175 тисяч українців. Тільки за минулий рік це 3454 особи, у тому числі, 166 дітей.

Перелік адрес уповноважених підрозділів ДПП, куди громадяни можуть звертатись з питань автофіксації.

Реквізити оплати штрафів.

Адреси камер фотовідеофіксації та дозволена швидкість руху.

Довідково.

Що є фактом порушення?

Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год.

Який розмір штрафу?

255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год, але не більше 50 км/год; 510 грн – при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год.

Штраф зменшується на 50%, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

Як дізнатися про факт фіксації порушення?

  • адмінпостанови надсилатимуть на електронну пошту, якщо подано відповідну заяву в МВС;

  • на офіційних вебсайтах МВС та Головного сервісного центру МВС у «Електронному кабінеті водія»;

  • від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;

  • від представників Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Як виноситься постанова про притягнення до відповідальності?

Постанова може виноситися без участі особи, яка притягається до відповідальності, відправляється порушникові поштою протягом 3-х днів з дати винесення.

Коли постанова набирає законної сили?

  •  з дня отримання;

  • з дня відмови про отримання;

  • з дня повернення поштового відправлення, якщо Ви не отримали надіслану постанову;

  • якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

Які терміни оскарження постанови?

10 днів з дати набрання постановою законної сили.

У які терміни необхідно сплатити штраф?

Протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни тимчасово зупиняються до вирішення питання по суті.

За матеріалами Урядового порталу 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × two =