Неприємні новини: Бердянський Azmol зупинив роботу

0
866

Найбільший в Україні виробник масел і мастильних матеріалів компанія Azmol зупинила виробництво. Компанія «Азмол Брітіш Петрокемикалс» знаходиться в Бердянську Запорізької області. 

«БРИТАНСЬКО-УКРАЇНСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «АЗМОЛ», ЯКЕ ЗА ОСТАННІ ДВА РОКИ ВІДРОДИЛО ВИРОБНИЦТВО, ВКЛАЛО КОЛОСАЛЬНІ КОШТИ У МОДЕРНІЗАЦІЮ ОБЛАДНАННЯ І ПОЧАЛО АКТИВНО ЗАВОЙОВУВАТИ НЕ ТІЛЬКИ УКРАЇНСЬКИЙ, А Й МІЖНАРОДНИЙ РИНКИ, СЬОГОДНІ ЗУПИНЕНО», — ПОВІДОМИВ ВИКОНУЮЧИЙ ОБОВ’ЯЗКИ ДИРЕКТОРА AZMOL BP МИХАЙЛО ТАРАСЕНКО.

Зупинка виробництва пов’язана зі вступом у силу закону №466-IX, згідно з яким товарний код 2710 19 99 00 «інші мастильні матеріали та інші дистиляти» включено до переліку підакцизних товарів зі ставкою €213,5/тис. л. Під товарний код 2710 19 99 00 потрапили не тільки сировина для виробництва олій – базові масла, але і близько 100 найменувань кінцевої продукції.

Це призвело до того, що виробники і продавці готових масел і мастильних матеріалів у розумінні податкового законодавства автоматично стали платниками акцизного податку, що вимагає від них реєстрації акцизних складів, акцизних накладних та інших зобов’язань з обліку підакцизної продукції. За словами Михайла Тарасенка, паралізована робота підприємства з першого дня вступу закону в силу, оскільки ним не передбачено ніякого перехідного періоду, необхідного для реєстрації та обладнання акцизних складів, отримання ліцензій та оформлення іншої документації, необхідної для роботи з підакцизними товарами.

«Закон прийнятий таким чином, що від 6 місяців до року вітчизняний виробник буде оформляти документи, купувати і встановлювати устаткування, нести збитки. Але за цей час весь український ринок просто відійде імпортерам і запускати роботу заводів потім просто буде марно», — зазначив виконуючий обов’язки директора AZMOL BP.

Автором відповідної поправки став депутат і автор законопроекту №1210 (який надалі став законом №466-IX) Данило Гетьманцев («Слуга народу»). За його словами, ці зміни прийняті для боротьби з можливим постачанням дизпалива під виглядом масел.

Главная страница

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen − twelve =