Пологівські вісті Країна Як треба доглядати за кімнатними квітами під час спеки — корисні поради

Як треба доглядати за кімнатними квітами під час спеки — корисні поради

0
474

Літо полюбляють усі. Рослини теж радіють сонячним дням, але от спека може їм нашкодити. Навіть тропічні рослини не завжди без втрат переживають спекотний період і стають вразливими перед хворобами та шкідниками. Щоб рослини не загинули та продовжували радувати насиченою зеленню та яскравими квітами, дотримуйтесь нескладних правил догляду за квітами у спекотну погоду, інформує Ukr.Media.

Води більше, але полив рідше

Не варто заливати рослини водою у спекотну погоду щодня. Так, певні види вимагають щоденного поливу та обприскування. Але здебільшого достатньо поливати рослини кілька разів на тиждень по всьому об’єму землі, щоб якісно зволожити кореневу систему.

Обприскування також буде корисним. Вода зіб’є зайвий пил, дасть додаткову вологу та освіжить рослини. Головне, не робити це вдень, щоб рослина не отримала опіки. Адже краплі води будуть працювати як лінзи, збираючи сонячні промені.

Пересадіть рослини у світлі глиняні горщики

Темний колір притягує тепло, тому під час сезонної весняної пересадки варто подбати про те, щоб рослини переїхали у світлі ємності. Світлі тони відбивають світло. Якщо горщики темні, їх можна на період спеки поставити у світлі вазони або пофарбувати. Також рослину можна пересадити, якщо вона не квітне.

Поливайте після заходу сонця

У спекотну погоду рослина відчуває стрес, бо після заходу сонця особливо потребує поливу. Не варто відкладати полив на ранок. Вода повинна повністю просочити землю до сходу сонця, так рослинам буде легше пережити високу температуру.

Проводьте освіжаючий душ

Деякі види рослин полюбляють освіжаючий душ влітку. Аж до того, що можна поставити горщики у ванну і влаштувати дощ з душу. Але варто робити це обережно і у вечірній час, щоб рослина встигла просохнути.

Варто пам’ятати, що окремі види рослин, наприклад, орхідеї, не переносять обприскування і душ зверху, оскільки краплі, що потрапляють у розетки, утворюють осередок гнилі. А краплі води на квітках викликають появу плям. Після водних процедур рослини слід уважно оглянути і видалити зайву вологу паперовою серветкою.

Не забувайте про підгодівлю

Підгодівля потрібна рослинам у будь-яку погоду, а у спекотний час тим більше. Особливо потребують додаткових поживних речовин швидкорослі рослини і ті, які перебувають у стадії квітнення. На зростання і квіти рослини витрачають дуже багато сил, як і на стрес від спеки, тому підгодівля допоможе їм пережити цей період.

Рослини, які зростають повільно, а також хворі екземпляри підгодовувати теж треба, але менш інтенсивно. Деякі види кімнатних квітів потребують особливої підгодівлі, яка продається саме для них.

Вентилятор замість кондиціонера

Поєднання сонячних променів з холодним повітрям кондиціонера — не кращий варіант для кімнатних рослин. Деякі види квітів не полюбляють різкі коливання температури, а кондиціонер не дає необхідного руху повітря. Провітрювання у спеку теж не буде ефективним.

Оптимальним рішенням для кімнатних рослин стане звичайний вентилятор. Він забезпечить рух повітря без коливання температури. При цьому для рослин середовище залишиться комфортним і не зашкодить їх зростанню, розвитку і квітненню. Вентилятор замінить рослинам провітрювання, і при цьому у приміщенні не буде згубного протягу.

Дотримання простих рекомендацій допоможе кімнатним рослинам без втрат пережити спекотний сезон навіть у період активного квітнення і зростання. Своєчасний полив, підживлення і догляд дозволять створити максимально комфортні умови для кімнатної флори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

19 − 2 =