Пологівські вісті Країна Шість цікавих місць в Україні, де пологівцям варто побувати хоча б раз...

Шість цікавих місць в Україні, де пологівцям варто побувати хоча б раз у житті

0
1734

А скажіть — ви ж багато чого цікавого не бачили в Україні? Так, вона велика, і є що подивитися. Тому пропонуємо топ-6 найцікавіших місць, де вам варто побувати хоча б раз у житті. Скажете, грошей не вистачає чи часу. З одного боку — звісно, так. Але хто заважає мріяти чи поставити за мету, наприклад, побувати у заповіднику Асканія-Нова чи побачити українське мертве море.

Взагалі в Україні безліч міст і містечок, які обов’язково варто відвідати. Адже незабутні враження не обов’язково шукати у інших країнах, чи перетинати заради них океани. Можливо, до найкрасивішого міста їхати лише кілька годин? Тож обирайте пункт призначення.

Заповідник Асканія-Нова

Про нього ходять історії, легенди і слава усією Європою через те, що це — оаза серед степу. Це унікальний біосферний заповідник України. Тут можна насолодитися красою степу — у парку росте понад 400 видів квітів, понад 150 видів дерев і кущів.

Уявіть собі степ, серед якого квітнуть тюльпани, гвоздики, ромашки, росте полин і ковила. А далі дуби, кримські сосни і ще багато чого.

У заповідник можна поїхати родиною або самому. Сумно там точно не буде. Ви зробите безліч селфі на тлі природи, з тваринами, поїдете на сафарі і побачите як стада сайгаків, зебр, бізонів і антилоп живуть у дикому світі.

Заповідник знаходиться у селищі Асканія-Нова Чаплинського району в Херсонській області, на відстані 320-350 км від Поліг. 

Озеро Синевир

Високогірне льодовикове озеро Синевир розташоване на території однойменного Національного природного парку. Воно — найбільше і найкрасивіше у Карпатах. Середня площа водного плеса становить 4-5 гектарів, глибина озера — 8-10 метрів. Проте, місцями найбільші глибини Синевиру сягають 19-22 метрів.

Вода у озері дуже чиста і здається яскраво-блакитною. У озері водиться форель озерна, струмкова і райдужна. Але рибалити там заборонено. Скупатися у озері вам теж не вдасться. По-перше, через заборону, по-друге — вода у Синевирі не нагрівається більше 11-13 градусів.

Морське око Карпат. 5 причин поїхати на Синевир разом з Deinde ...
Але краєвиди навколо мальовничі — стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами, спадають прямо до водної поверхні. Недалеко від Синевирського озера, на Чорній річці, можна відвідати унікальний, єдиний у Європі Музей лісу і сплаву. Тут можна побачити старовинне знаряддя праці лісорубів, різні побутові та житлові споруди, пройтися по греблі.

Просто на березі Синевиру ви можете заночувати на турбазі, в колибі посмакувати бограчем — національним угорським супом, послухати гірських музиків, купити сувеніри і сфотографуватися на пам’ять біля опудала ведмедя на фоні озера.

Долина нарцисів

В урочищі Кіреші між річками Тиса та Хустець — на околиці Хуста, знаходиться унікальна долина. Один раз на рік вона перетворюється на справжнє диво — на зеленому оксамиті трав сходять мільйони білих зірочок диких нарцисів. Вони вкривають підніжжя карпатських гір, створюючи просто дивовижної краси картину.

Природа цієї реліктової долини збереглася з Льодовикового періоду. А унікальність полягає у тому, що вузьколистий нарцис росте не у горах, як зазвичай, а на рівнині — на відстані 180-200 метрів над рівнем моря.

Файл:Дикі вузьколисті нарциси, Долина нарцисів, Хуст (1).jpg ...Масове цвітіння Долини нарцисів зазвичай починається у першій половині травня і триває близько двох тижнів, але точна дата залежить від погоди.

Долина знаходиться у Карпатському біосферному заповіднику, який належить до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

Острів Хортиця

Ну це вже зовсім поряд – у Запоріжжі. Його ще називають «островом свободи», колискою українського козацтва. Саме тут стояла легендарна Січ. Зараз Хортиця — національний заповідник, унікальний природний та історичний комплекс, а ще — найбільший острів на Дніпрі.

На невеликій площі острова — а це 12 кілометрів довжини і 2,5 кілометра ширини, є степи, луки, хвойні і дубові ліси. Флора острова теж відрізняється від материкової.

Тут і ковила, і іриси, і аніс, каменева троянда і ще багато чого. Загалом у заповіднику ростуть 11 видів рослин, які занесені до Європейського Червоного списку. Тваринний світ теж різноманітний. Тільки із 165 видів членистоногих, які живуть на Хортиці, 11 занесені до Червоної Книги України.

Водоспад Шипіт

Це один із найкрасивіших водоспадів України. Знаходиться він у Міжгірському районі Закарпатської області. Приблизно у десяти кілометрах від залізничної станції Воловець і у шести кілометрах від села Пилипець.

Щороку сотні туристів приїздять сюди, аби подивитися як з 14-метрової висоти декількома каскадами зриваються струмені води і розсіюються хмарою крапель.

Водоспад красивий будь-якої пори року. Улітку, у найбільш посушливі часи, водоспад стає невеличким струмком, що збігає каскадом по декількох скельних уступах. Взимку він частково замерзає, утворюючи цікаві фігури.

Лемурійське озеро або «українське мертве море»

Його ще називають Рожевим. Лемурійське озеро знаходиться біля села Григорівка. Це за 350 км від Поліг. На західному березі Азовського моря розкинулась ціла система мілководних солоних заток — Сиваш. Однією з таких заток і є унікальна рожева водойма, яку від Азовського моря відділяє піщана коса Арабатська стрілка.

Місцеві жителі кажуть, озеро утворилось у 1969, коли радянський винищувач зазнав аварії і від удару бойового літака утворилася воронка, з якої пробилися солоні підземні джерела. Вони і наповнили своєю водою озеро.

За цілющі властивості Лемурійське озеро назвали «українським мертвим морем». І кажуть, воно солоніше за ізраїльське — увесь запас солі у затоці перевищує 200 мільйонів тонн. Концентрація солі у воді становить 35%, тоді як у Мертвому морі — 27-30%.

На Лемурійське озеро, що на Херсонщині, туристи їдуть навіть із-за ...

А рожевим озеро стає через особливі мікроводорості, які під впливом сонця виробляють бетакаротин і забарвлюють воду у колір ранкової зорі. Чим спекотніше літо — тим більше води випаровується із озера, і тим насиченішого кольору вона набуває. Відступаючи, вода залишає на березі тонни білого соляного «піску». І влітку він схожий на сніг. Місцями соляні кристали збиваються і стають схожими на сталактити.

За інформацією svatove.city.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

15 − seven =