Від 22 травня в Україні заплановане поступове відновлення роботи громадського транспорту. Карантинні обмеження на роботу транспорту має переглянути Кабінет міністрів. Влада вже анонсувала, що запуск транспортного сполучення відбуватиметься у три етапи та з дотриманням санітарних вимог.

Наземний громадський транспорт
Наразі у всіх містах громадський транспорт продовжує перевозити пасажирів виключно за спецперепустками та за наявності засобів індивідуального захисту.

Також від 11 травня у різних містах збільшили кількість маршрутів транспорту.

Перший етап відновлення пасажирського перевезення планується після 22 травня. Очікується послаблення обмежень, щоб більша кількість людей змогла користуватися громадським транспортом.

Приміський транспорт
Приміські перевезення в межах одного району запустять також на першому етапі – після 22 травня.

Другим етапом стане запуск всіх приміських потягів, які від 12 червня працюватимуть у світлу пору доби, а також усі пасажирські поїзди згідно з графіком.

“Укрзалізниця” планує запускати приміські електрички у два етапи: “спочатку на колії повернуться 745 приміських поїздів для забезпечення підвезення громадян до місць роботи в години “пік”, а потім планують призначити ще 571 поїзд, щоб повністю відновити приміський залізничний рух.

Міжміський транспорт
Міжміське транспортне сполучення в межах області планують відновити на першому етапі. Від 29 травня планується запуск внутрішньообласних перевезень, 50% приміських потягів та 42 пари потягів далекого прямування категорії “Інтерсіті”, “Нічний експрес”: у західному напрямку – 11 пар, у південному – 10, у дніпровському – 6, у східному – 12, в азовському – 3.

У цей же період запустять внутрішнє авіасполучення.

Натомість в ефірі ТСН міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що в разі сприятливої епідеміологічної ситуації після відкриття приміського транспорту (після 22 травня) умовно за два тижні планують відкрити міжміські внутрішньообласні перевезення. Потім ще за два тижні – міжнародні.

Міжобласне сполучення
На другому етапі, орієнтовно після 9 червня, відновлюватимуть міжобласні автомобільні перевезення, зокрема маршрутні таксі.

Міжнародне сполучення
Міжнародні автомобільні перевезення, зокрема маршрутні таксі, планують також відновити на другому етапі – після 9 червня.

Поїзди міжнародного сполучення та сезонні поїзди запустять уже на третьому етапі, коли завершиться карантин. Тоді ж планують відновити міжнародне авіасполучення з країнами, які відкрили аеропорти для приймання/відправлення міжнародних рейсів.

Однак прогнозується, що повноцінне міжнародне авіасполучення протягом цього літа не відновиться. Адже перезапуск міжнародних рейсів буде залежати не лише від рішень українського уряду, а й від інших країн.

Тим часом авіакомпанія МАУ продовжує продаж квитків на рейси після 23 травня, пояснюючи це тим, що наразі це офіційна дата завершення карантину. Але у разі його подовження рейси знову скасують.

За інформацією tsn.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twenty − 6 =