Весь світ наляканий пандемією. Країни живуть в умовах карантину, люди обмежені в своїх діях і пересуваннях. Але якщо представники різних професій можуть дозволити собі залишитися вдома, перейти на роботу в режимі он-лайн, то медикам таке благо лише сниться.

Вони змушені перебувати на своїх робочих місцях і надавати людям медичну допомогу, наражаючи себе на небезпеку заразитися страшною недугою. За цю  самовіддану працю, за ризик здоров’ям і життям державні чиновники пообіцяли медикам 300% -ну оплату праці. Багато медпрацівників одразу ж помножили розмір своєї зарплати на три… Але, на жаль, помилилися. Поки ніхто нікому нічого подібного не заплатив. А чи заплатять?

Головний лікар Пологівської БЛІЛ Роман Васильович Кравченко пояснив, що, аби отримати обіцяну надбавку 300% лікарям, задіяним у наданні допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою, медичному закладу потрібно спершу укласти договір з Національною службою здоров’я України. І лише тоді з’явиться можливість отримати пакет медичних послуг щодо COVID-19. Наразі вирішуються всі питання, аби відповідати умовам надання послуг.

– Маємо надію, що найближчим часом у нас все вийде, і ми отримаємо кошти на виплату надбавок, – говорить Роман Кравченко.

Анна Михайлівна Дуб, головний лікар Пологівського центру первинної медико-санітарної допомоги  пояснила, оскільки ЦПМСД – комунальна власність, то 300%-на оплата праці лікарям можлива лише з міського бюджету. Це питання буде обговорюватись на сесії міськради, і, можливо, найближчим часом лікарі, що контактували з хворими на COVID-19, отримають свої кошти. А от мобільні бригади зможуть отримати виплату з державного бюджету завдяки укладеному договору з НСЗУ. Всі необхідні документи та звіти вже відправлено. Щойно гроші надійдуть, їх розподілять між працівниками двох мобільних бригад.

Тож маємо надію, що держава таки виконає свою обіцянку і лікарі отримають  потрійні оклади.

Ірина РАБОТЯГОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen − 6 =