Завтра 9 травня – визначна дата для багатьох поколінь українців. Цьогоріч вона особлива – минуло 75 років з дня, коли наші війська розгромили армію німецьких загарбників. Журналісти «Пологівських вістей» погортали сторінки архівного видання нашої газети за 1945 рік. Тоді ще районна газета мала назву «Колективні лани».

Переглянувши всі номери за цей рік, ми не знайшли жодної статті, яка б не стосувалася війни і перемоги. Захватом від перемоги дихає буквально кожна сторінка видання. Усі матеріали – це накази Верховного головнокомандувача Йосипа Сталіна та статті або про саму війну, або про мудру керуючу роль комуністичної партії, яка привела до перемоги.

У наше мирне сьогодення важко уявити емоції людей, які читали перший післявоєнний номер газети. Які почуття переживали вони у перший мирний день? Чи зрозуміли, що найтяжче випробування для нашої країни вже позаду? Про що думали і на що сподівалися?

Звісно, повністю зрозуміти нам це не вдасться, але відчути характерний «присмак» епохи та подивитись на те, як і, головне, чим жили люди, ми все ж можемо, ознайомившись зі змістом тодішньої районної газети Пологівського району «Колективні лани».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × 2 =