У зв’язку із запровадженням карантину, який введений на території України для запобігання поширення коронавірусної хвороби, урядом прийнято низку законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних гарантій в даний період.

Як попередньо повідомлялося, строк виплати деяких видів державних допомог продовжується на період дії карантину та на один місяць після дати його скасування і виплачується без звернення особи до управління соціального захисту населення або центру надання адміністративних послуг, які утворені при територіальних громадах.

Також на відповідний період подовжується і строк звернення за призначення держаних допомог (для громадян, які звертаються вперше за призначенням будь-яких видів соціальних допомог).

У раз, коли отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропущено строк переогляду, виплата таких видів допомоги не зупиняється до закінчення строку дії карантину з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої допомоги на підставі результатів переогляду та заяви отримувачів або їх батьків чи інших законних представників.

Управління протягом одного місяця після відміни карантину буде здійснювати перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги та державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів. У разі коли за результатами проведеного перерахунку: розмір отриманої допомоги був меншим, управління проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги; не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, Управління протягом одного місяця з дати відміни карантину надміру виплачені суми допомоги стягує, відповідно до законодавства, у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплаченої допомоги.

Перерахунок буде проводитися з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.

Особи, яким виплачується державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям; допомога сім’ям з дітьми; державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, повинні повідомляти управління про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, шляхом надсилання письмового звернення поштою, про це повідомляє начальник управління соціального захисту населення у Пологівському районі Оксана Семененко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twenty − seven =